Jean alırken dikkat edilmesi gereken 6 nokta!

0
213

Şık olmaları kadar bizler için bir önemli diğer nokta rahat ve vücudumuza oturuyor olmaları. Günlük şıklık sağlayacağınız jeanlerinizi alırken dikkat etmelisiniz. Çünkü vücudunuza uymayan bir jean hem cebinizi yakar hem de sizi çok rahatsız eder. Bu nedenle jean alışverişine gitmeden önce bu maddeleri okumanızı öneriyoruz, hanımlar.

Markadan emin olun!
Jean pantolonların genel olarak kendilerine ait beden ölçüleri olsa da, bu her mağaza için aynı kalıp olacak demek değildir. Bu nedenle ilk defa jean alacağınız bir mağazada uzun zaman geçirmeye hazır olun. Bedeninize en uygun olanı bulmak için her modeli denemeniz gerekebilir.

Farklı modeller deneyin!
Deneme kabinine birden fazla seçenekle gidin. Normalde giymediğiniz modellerden almaya korkmayın. Yani kitabı kabına göre yargılamayın. Sonunda çok iyi bir sonuçla karşılaşabilirsiniz.

Yürüyün!
Denediğiniz jean’in rahatlığını ve üzerinize oturuşunu yürüyerek daha iyi anlarsınız. Hatta sadece yürümekle kalmayın aynı zamanda oturun, kalkın yani hareket edin. Jean’in vücudunuzda uyumunu hissedin.

Ayakkabılarınızı düşünün!
Yeni bir jean alırken, onlarla hangi ayakkabılarınızı giyeceğinizide düşünün. Jeanler topuklu ayakkabılarla giyildiğinde farklı durabilir. Eğer topuklu ayakkabıyla giyecekseniz, uzunluğundan emin olun. Düz ayakkabılarla giyecekseniz de, denediğiniz ve ölçüsü alınırken yanınızda bir düz ayakkabı bulundurmaya özen gösterin. Çünkü ayakkabısız alınan ölçü ile pantolonunuz ya yerleri süpürür ya da sanki üzerinizde eskimiş gibi tuhaf durur.

Cep yerlerine dikkat!
Jeande ceplerin nerelerde olduklarına dikkat edin. Doğru bir pozisyon her şeyi değiştirebilir. Bu nedenle dar ve küçük cepler her zaman daha güzel görünür.

Bütçenizi belirleyin!
Kendinize bir bütçe belirleyin. Kaliteli bir jean şüphesiz ki, size pahalıya patlayacak. Ama kaliteli bir jean için çok fazla para ödemenize gerek kalmayabilir. Bunun için daha önce alışveriş yapmadığınız yerlere burun kıvırmayın.

Onlara iyi bakın!
Çamaşır makinesine sık sık atıp hırpalamayın, elinizde şampuan ile yıkayın.. Yani jeanlerinize adeta kaşmir muamelesi yapın deriz…