Ana Sayfa Aşk ve Cinsellik Seks olmadan evlilik yürür mü?

Seks olmadan evlilik yürür mü?

Son zamanlarda aldatmalar aldı başını gidiyor. Bu durumun en önemli nedenlerin de biri de çiftlerin seks yapmaması! Bu durum çiftlerin her geçen gün birbirinden uzaklaşmasına ve yeni aşklara yelken açmasına neden oluyor. Erkekler kadar kadınlar da aldatıyor. Artık evli olmak, başka bir ilişki yaşamak için engel görünmüyor! Hatta oldukça normal… Bu yazımızda evlilik ve seks dosyasını açıyoruz. İşte evlilik kurtaran 5 tavsiye!

Kuafördeyken, iki kadının konuşmalarına kulak misafiri olduk! Sorun aslında seks hayatlarıydı! Bunun için eşleriyle ya vakit bulamıyor ya da içlerinden yapmak gelmiyordu! Konuşmalardan öyle anlaşılıyordu ki kadınlar seksi bir işkence olarak görüyor ve bundan zevk almıyorlardı. Haliyle evli ve çocuklu olmak onlar için yeterliydi. Peki ya eşleri? Erkekler için seks olmadan bir evlilik düşünülebilir mi? Aldatmalar gösteriyor ki düşünülemiyor….

Biri hala doğum sonrası kilolarını vermeye çalıştığı için kendini “seksi” hissetmediğini söylüyor bir diğeri de çocukları yatırdıktan sonra tek hayalinin bacaklarını uzatıp keyif yapmak olduğunu belirtiyor!
Hatta biri aynen şu cümleyi dile getiriyor “Bence erkeklerin bu isteği bencillik!”

Yanındaki de cevap veriyor: “Çok güzel bir kelime; bencil! Çünkü adamlar işten sonra eve gelsin, yemek yapsın bir de çocuklarla ilgilensin bakalım yatağa başını koyduğunda düşündüğü şey, seks mi olacak yoksa uyku mu?”

Bu konuşmanın üstüne aramızda tartıştık, arkadaşlarımızla konuştuk ve gerçekten seks bir evlilik için ne kadar önemli öğrenmeye çalıştık. İşte eşinizle sevişmeniz için size 5 neden:

1) Anne olmak çok zor bir iştir! Hele bir de çalışıyorsanız… Tüm günümüz ya evde ya ofiste başlıyor ve bitiyor! İşten eve gelenler için ise saatler hep mutfakta ya da çocukların peşinde geçiyor!

Çocukların oyuncaklarını topla, yemek yedir, sofrayı kur, sofrayı kaldır, evi toparla bir bakmışsın gece olmuş! Şimdi bu kadar yoğun tempo içerisinde bir de yatakta cilveli, seksi, çekici olmak çok zor farkındayız! Öpüşmeyi bile unutmuş olabilirsiniz hatta! Ama bir de eskiyi düşünün: ne kadar iyi öpüştüğünüzü mesela, ne kadar çekici olduğunuzu, eşinizin size hiçbir şekilde karşı koyamadığını… Bu insan sizdiniz ve yine siz olabilirsiniz!

Bunun için yapmanız gereken tek şey kendinize yeniden bakmanız ve kontrolü ele almanız! Bunun sonucunda yeniden kazanacağınız özgüven size daha da mutlu ve eskisi kadar seksi hissettirecek!

2) Eğer eşinizin tam bir erkek olmasını arzu ediyorsanız, o zaman gerçekten ona erkek gibi davranmalısınız! Biz kadınları mutlu etmek için sürpriz, iki çift güzel söz ya da ilgi gerekebilir ama erkekler için durum farklı!
Onlar ancak, karnı doyarsa, övgü alırsa ve seks yaparsa mutlu olur!

Bu gerçekten doğru! Onlar için yemek yapın ya da dışardan söyleyin, onlara sarılarak, gülümseyerek, ne kadar tatlı bir koca olduğunu söyleyin ve bırakın adamcağız sizi akşam çıplak görsün!

Bir erkeği bunları yaptıktan sonra ne kadar mutlu olabileceğini göreceksin! İşte o zaman eşinizin nasıl değişebileceğine, neler yapabileceğine şahit olacaksınız!

3)
Mutlaka her gün sadece ikinizin vakit geçirmesi gerekiyor! Eşinize ne kadar aşık olduğunuzu size zamanında ne kadar heyecanlandırdığını hatırlamanız lazım!

Bunca yıl faturalar, para kazanma derdi, stres, endişe derken belki size aşkını gösteremiyordur ama çocukları yatırdıktan sonra ona bir şans tanıyın! Seks her zaman bağı güçlendirir!

4) Seks stresi azaltır ki bu cümleden sonra fazla bir şeyi açıklamaya gerek var mı bilmiyoruz! Bir anne olarak stresi genelde kahvaltı niyetine yiyor, gün içerisinde su niyetine içiyoruz!

Gerek evliliğinizdeki gerekse iş hayatınızdaki gerginliği ortadan kaldırabilirsiniz! Bunun tek yapmanız gereken: Sevişmek!

5) İnanılmaz haz veren bir şeyi neden insan reddetmek ister ki? Bizi hayatta mutlu eden o kadar çok şeyi geri çeviriyoruz ki… Bir kadına her gün sevişmesini söylerseniz size uzaylıymış gibi bakabilir ama ona şunu sorun: Hiç orgazm oldun mu? Eğer olduysan bu duygudan nasıl mahrum kalmak istersin? Hem insanın sevdiği, severek evlendiği biriyle tek vücutta buluşmasından güzel ne olabilir ki?! Asıl sen kafayı yemiş olmalısın!

Bunları okumalısın

Çocukluğumuz, en güzel günlerimiz

Çocukluk üzerine söylenmiş sözler... Bir zamanlar biz de çocuktuk, biz de küsüp biz de ağladık. Şeker alındığında sevindik, dizimiz kanadığında dünya başımıza yıkıldı... Öyle ya...

Her zaman geçerli 7 moda kuralı!

Bu 7 kural kesinlikle sezonluk değil, her daim bilmemiz gerekenlerden oluşuyor. Sizin için tasarımcılara, işi bilenlere, trendleri belirleyenlere sorduk. 1. Sadece moda diye, size yakışmayan...

İyi baba olmak isteyenlere öneriler

Süper baba adayları buraya! Anne nasıl bir çocuğun iç dünyasını besliyor ve temsil ediyorsa baba da çocuk için dış dünyanın temsilcisidir. Çocuk yetiştirmede ve çocuğun...

Dokunmanın önemi ve bebek masajı

Sevgi dolu temas bebeğimiz için çok önemli! Anne karnında büyüyen bebek için annenin vücudunda temas, güvenlik ve sıcaklığın temelidir. Doğum sonrasında ise anne ile...

Kuru ciltleri nemlendirmek için ipuçları

Pırıl pırıl bir cilde sahip olmanın yolları... "Su ve sabun tetmez mi?" sorunuzu duyuyoruz. Yetmiyor maalesef. Elbette temizliğin bu muhteşem ikilisi demirbaşlarımız. Ancak farklı...