Bebek cinsiyeti hesaplama

0
134

Pembe mi, mavi mi? Ne kadar güzel bir bilinmeyen! Bebeğinizin cinsiyetini öğrenmeye çabalamak bazen yanıltıcı sonuçlar da verebilir ama. Ultrasonda bebeğinizi gören uzman bazen yanılabilir ya da ufaklık size oyun yapabilir.

Kız beklerken bir oğlunuz olabilir. Doğuma kadar bebeğinizin cinsiyetini kendiniz tahmin etmek ister misiniz? Aşağıdaki yöntemleri çok eğlenceli bulacaksınız. Yakınlarınızla sırf iyi vakit geçirmek için yapın ve elbette doğruları doktorunuzdan duymaya bakın.

Yüksek / Alçak: Karnınız yüksekse bebek kız, alçaksa erkektir.

Kalp atışları: Doppler cihazıyla bebeğinizin kalp atışlarını dinleyin. Yaygın bir inanışa göre bebeğinizin kalp atışları dakikada 140’tan fazlaysa kız, azsa erkektir.

Tatlı / Ekşi: Canınız her gün dondurma mı çekiyor? Bu durumda “bebeğin kız olacak” derler. Tuzlu ve ekşi isterseniz ise yine genel inanışa göre bebeğiniz erkektir.

Çin doğum takvimi: Bu eski metodu cinsiyeti tahmin etmek için anne adayının gebe kaldığı yaş ile gebe kalınan ayı bilmesi gerekir.

Anahtar: Bunu hamile bir arkadaşınızın üzerinde deneyebilirsiniz. Ona bir anahtar uzatın. İnce tarafından tutarsa bebeği kız, kalın tarafından tutarsa erkek derler.

Çift / Tek: Mayalar, bebeğin cinsiyetine kadının hamile kaldığı yaş ile hamile kalınan yıla bakarak karar verirlermiş. Buna göre; yaş ve yılın her ikisi de tek sayı ise ya da her ikisi de çift sayı ise bebek kız, biri tek biri çift sayı ise bebek erkek olurmuş.

Güzellik: Hamilelik sizi her zamankinden daha güzel yaptıysa bir oğlan geliyor inanışını hepiniz duymuşsunuzdur. Cildiniz bozulduysa ya da genel olarak güzelliğinizi kaybettiyseniz, bu güzelliğinizi kızının çalmasındanmış.

Yüzük döndürme: Nikâh yüzüğünüzü göbeğiniz önünde sallandırdınız dairesel hareket çizdiyse bebek erkek, sağa sola hareket ettiyse kızdır.

İdrar: İdrarınız açık sarı ise erkek, koyu sarı ise kız.

Mide bulantısı: Sabahları mide bulantısı varsa bebek kızdır, çok az ya da hiç yoksa erkek.

Bu özel dönemin en büyük merak konusu, cinsiyeti elbette. Tüm hazırlıklar da buna göre yapılıyor. Bu hassas süreçte lütfen ninelerin, kayınvalidelerin ve çevrenin yukarıdaki gibi söylemlerini dikkate almayın. Sadece doktorunuzu dinleyin ve sorularınızı ona sorun. Bebeği büyütme sürecinde deneyimli annenizden, kayınvalidenizden zaten yardım alacaksınız.