Evinizi güzelleştirecek yaratıcı kapı tasarımları

0
591

İç mekanların olmazsa olmazı yapı elemanlarından  kapılar,  dekorasyon söz konusu olduğunda çoğu zaman önemsemediğimiz parçalar olarak kalmakta. Oysa güzel tasarlanmış iç mekan kapıları ile yaşam alanlarında büyük farklar  yaratılabilir.

Bir mekanı kendi içinde bölmemize yardımcı olan ve bu alanları birbirinden ayırmaya yarayan yapı elemanlarından olan kapılar, değişen tasarım anlayışı ve gelişen teknolojiyle birlikte farklı boyutlarda ve malzemelerde karşımıza çıkarken adeta birer dekoratif obje haline de dönüştüler.

Kullandığımız alanları özelleştirme isteğimiz doğrultusunda farklı model ve özelliklerde seçebileceğimiz kapı örneklerine gelin birlikte göz atalım;

İtalyan ADIELLE firmasının PIANA koleksiyonunda yer alan bu özel yapım cam kapı, alışagelmiş olduğumuz
kapı modellerinden oldukça farklı görünürken sade ve etkileyici tasarımıyla da dikkat çekmekte.
ADIELLE – PIANA

company kd, llc. tarafından Wash Park Residence projesinin banyo giriş kapısı olarak tasarlanan sarı renkli bu sürgü ahşap kapı, farklı ve şık bir seçenek olarak göze çarpmakta

Avusturya’da 20. yüzyılın başlarında inşa edilmiş tarihi bir binada yer alan ve iç tasarımı Kombinat tarafından gerçekleştirilmiş. bu apartman dairesi geçmişle günümüzü buluşturur gibi duran kapılarıyla dikkat çekiyor.


Kombinat – Apartment AB

İtalyan kapı markası GD DORIGO için Raimondo Sandri tarafından tasarlanan el yapımı özel baskılı bu kapı, firmanın Art di GD Dorigo koleksiyonunda yer almakta.

Art di GD Dorigo koleksiyonunda yer alan, baskı tasarımı Raimondo Sandri tarafından gerçekleştirilmiş bir başka kapı örneği.

ADIELLE’nin Mitika koleksiyonunda yer alan alüminyum çerçeveli bu sürgülü cam kapı, minimalist tarzıyla dikkat çekiyor.


ADIELLE , Light koleksiyonundan sürgülü cam kapı örneği.

Insidesign tasarımı çift kanatlı dokulu camlı bu ahşap kapı, modernle klasiği birleştiren tarzıyla dikkat çekmekte.


Studio Zerbey Architecture + Design – Zerbey Remodel

ADIELLE ‘nin Line Koleksiyonunda yer alan bronz camlı ,alüminyum profilli çift kanatlı bu sürgü kapı farklı tasarımıyla dikkat çekiyor.


ADIELLE – PIANA


ADIELLE – PIANA

ADIELLE – PIANA

ADIELLE – Mitika Koleksiyonundan alüminyum çerçeveli, çift kanatlı bu sürgülü cam kapı, modern tarzıyla dikkat çekiyor.


Intexure Architects


Craftsman – Trustile Doors
ARTSTEEL


GIDEA