Burçlara göre dekorasyon rehberi

Yıldızlardan dekorasyon önerileri... Bazı araştırmalara göre mobilya seçimimiz bile doğum günümüze ve astroloji haritamıza bağlı. İşte sizin için derlediğimiz burçlara göre dekorasyon seçimleri...

0
PAYLAŞIM
2
GÖRÜNTÜLENME

Astroloji, hayatımızın her alanını etkiliyor. Yıldızlar kaderimizden eğilimlerimize, insan ilişkilerimizden özel hayatımıza kadar her şeyde belirleyici rol oynuyor.

Koç
Zodyak’ın  ilk burcu olmanın verdiği özellikler sayesinde yenilikçi bir ruha ve iddialı bir karaktere sahipsiniz. Gezegeniniz Mars size savaşçı, rekabetçi bir ruh katıyor. Bu nedenle genellikle iddialı renkler evinizi süsler. Astrolojinin en genç burcu olarak nitelediğimiz Koçların bu özelliklerini evlerinde de görmemiz çok olağandır. Özgürlüğüne düşkün ve yeniliklere açık koçlar böyledir işte! Eğer evinizde huzur arıyorsanız önce gereksiz eşyalardan kurtulun, çünkü evinizde boş kalan alanları kocaman ruhunuzla doldurmak için tükenmeyen bir enerjiniz var. Ayrıca siz en yeniye meraklısınızdır; ince ve büyük ekran duvara monte edilmiş bir televizyon, küçük boy kanepe ya da az ama öz oturma grubu size yeter de artar bile… Aşka düşkün Koçların yatak odaları da ruhları ve özel hayatları gibi canlı renklerden oluşur. Kırmızılar içinde uyumak aşk hayatınızı derinden etkiler.

Boğa
Gezegeniniz Venüs dünyevi hazlara düşkün olmanızın, güzelliğe ve onun  beş duyu tarafından nerede olursa olsun  algılamanızın yegane sebebi. Bu yüzden siz güzel olan ne varsa ona karşı ilgisiz kalamıyorsunuz. Ancak Boğa, toprak elementine bağlı bir burç olduğu için geleneğe ve eskiye de aşırı bağlıdır. Bu yüzden sizde bulunan eşyalar klasik güzellik anlayışına uygun olacaktır. Evinizde tabii ki toprak elementinin renkleri yani kahverengi ve tonları egemendir. Venüs’ten aldığınız etkiler nedeniyle lükse ve rahatlığa da epeyce düşkünsünüz. Kesinlikle macera sevmiyorsunuz. Bu yanınız kendini salon takımlarında ve yatak odasında da gösteriyor. Güzellik anlayışınız mobilyalarınızın ince detaylarında kendini belli ediyor. Salon sizin için evin en önemli noktası. Adeta dünyanın, sizin dünyanızın merkezi.

İkizler
Eviniz, burcunuzun ana özelliği olan değişken ruhunuzun aynasıdır adeta. Konuşmayı, arkadaşlığı ve  az buçuk dedikoduyu sevdiğiniz için evinizde sıcak, samimi bir ortam yaratmaya bayılırsınız. Trendleri belirlemeye doğuştan yeteneklisiniz. Dolayısıyla arkadaşlarınız moda olanı herkesten önce sizden öğrenir. Eğlenmeye ve teknolojiye önem veren yapınız sayesinde salonunuzda mutlaka en son model müzik seti ve DVD playerdan oluşan bir  eğlence köşesi bulunur. Açık, fosforlu renkler, canlı yeşiller ve maviler yaşam alanınıza hakim olan tonlardır. L şeklindeki kanepeler ilk girişte göze çarpar, çünkü muhabbetten daha tatlı bir şey yoktur sizin için. Yatak odanızda ruhunuza hitap edecek kontrast renklerden oluşan, modern çizgilere sahip en yeni tasarımlar sizi mutlu edecektir.

Yengeç
Duygusallık ve anaçlık denince akla ilk olarak Yengeçler gelir. Sizin kalbiniz o kadar büyüktür ki tüm dünyayı kucaklamak ve iyileştirmek istersiniz. İçinizdeki burcunuzdan gelen o doğal annelik güdüsü sayesinde özellikle ev, sizin için çok önemlidir. Aileniz evinizi onları dış dünyadan koruyacağınız, yaralarını saracağınız bir liman olarak görür. Eviniz her daim dolu olduğundan mutfak  sizin için önemlidir. Dolayısıyla yemek masasının büyüklüğü hususunda ödün vermezsiniz. İpek kumaşlar ve eskitilmiş mobilyalar ise sizin her daim vazgeçilmezleriniz arasındadır. Beyazlar, inci rengi, pastel sarı ve menekşe tonları içinde ruhunuz huzur bulur. Kokulu mumlar, tütsüler ve partnerinizi günün stresinden arındıracak tüm ögeler yatak odanızı süsler. Doğanız gereği partnerinizi dış dünyadan ve etkilerinden korumak için yatak odanızda onun ihtiyaçlarına uygun seçimlere gidebilirsiniz.

Aslan
Aslan yattığı yerden belli olur sözü bu burca mensup kişiler için ne kadar da doğru bir söz, değil mi? Bir Aslan için evi hem kalesi hem de gurur kaynağıdır. Gösteriş ve şatafat evin en ufak köşesinde kendini gösterir. Zaten insanları hava atmak ve ne kadar iyi bir ev sahibesi olduğunuzu göstermek adına ağırlarsınız. Kutlamaları, eğlenmeyi ve gülmeyi seven siz Aslanlar için her yer her an partiye hazır olmalı. Bu nedenle salonunuz sizin neşenizi yansıtmalı. Siz iyisi mi iskambilleri, kağıt oyunlarını, Play Station’ı salonunuzdan eksik etmeyin ve buzdolabını hiç boş tutmayın. Tipik bir Aslansanız salonunuzda size ait bir keyif köşesi muhakkak bulunur. Gösterişe olan düşkünlüğünüz partnerinizi yatak odasında da etkileyecektir. Eğer hala boyatmadıysanız odanızın duvarlarını cesur renklerle canlandırın. Kendinizi şımartmak için odanıza yaldızlı bir ayna koymayı da unutmayın. Bu arada cibinlikli, geniş yataklara serilmiş canlı tonlarda çarşaflar tam size göre!

Başak
Başak burcu olarak siz kılı kırk yararsınız. Bir ideale adanmış ruhunuz her şeyin en doğrusunu arar. Bu yolda titizlik ve düzen sizin için çok önemlidir. Yaşadığınız her yer temiz, attığınız her adım planlı olmalıdır. Bu obsesifliği (takıntılı olma hali) andıran durum, ev düzeninizi de doğal olarak etkiler. Bu yüzden sandıklar, dolaplar, kutular ve dolap içi raflar sizin ilgi ve uzmanlık alanınıza giriyor. Salonunuzda mutlaka bir sandık bulunduruyorsunuz ya da yoksa bile ilk iş bir sandık almalısınız. Okumaya ve öğrenmeye düşkün doğanız sizi kitaplara yöneltiyor. Bu yüzden kitaplıklar ve okuma köşeleri sizin olmazsa olmazlarınız arasında. Mimariye olan yatkınlığınız ve doğuştan gelen yeteneğiniz sayesinde evinizi maksimum verimlilikte dizayn edeceğinize ve eşyalarınızın kapladığı alanı enine boyuna ölçüp biçeceğinize ise şüphe yok. Renklerde açık maviler, bej ve beyaz favorileriniz. Yatak odasında ise estetiğe, ruhunuza iyi gelen detaylara önem veriyorsunuz. Rahat bir yatak, kitap okurken başınızı yaslayacağınız bir karyola başı ve hafif ahşaptan yapılmış bir kitaplık aradığınız ideal yatak odasının temel parçalarıdır.

Terazi
Terazi burcu dengeyi ve adaleti arar durur. Bu yüzden havadar, enerjilerin aktığı huzurlu mekanlara ihtiyacınız boldur. Uzak doğu öğretilerine göre evinizi dekore edebilirsiniz. Sevdiğiniz renkler mavi tonları ve beyazdır. Bu sayede aradığınız ferahlamayı bulabilirsiniz. Burcunuzun elementi hava olduğu için rahat nefes alacağınız alanlara ihtiyacınız bulunmakta. Bu renklerle aradığınız huzura kavuşabilirsiniz. Gezegeniniz Venüs’ün etkisiyle estetiğe olan tutkunuzun esintileri evinizde mutlaka hissedilir. Perdelerden masa örtüsüne, tabaklardan bardaklara, koltuklardan  sandalyelere uyuma, dengeye ve estetiğe dikkat edersiniz.  Yatak odasında denge sağlamak sizin için önemlidir. Bu yüzden iki kişilik bir yatağın iki yanına komodin yerleştireceksiniz. Astrolojide objeyle temsil edilen temsil edilen tek burç sizsiniz. Bu nedenle biblolara, vazolara, süs eşyalarına tablolara düşkünsünüz.

Akrep
Karizmanız, lider ruhunuz ve herkesi size bir mıknatıs gibi çeken o gizemli havanız…  Eviniz de kesinlikle bu özelliklerinizi yansıtır. Zodyak’ın en tutkulu burcu olan Akrepler evlerinde bordo ve siyah renkleri tercih ederler. Evinizde ipek ve deri kumaşlar görmek pek rastlantı sayılmaz. Çünkü bu kumaşlar, iddianızı, dişiliğinizi, klasınızı ve duygusallığınızı en kışkırtıcı biçimde ortaya koyar. Siz insanları şaşırtmayı çok seviyorsunuz. Bu yüzden salonunuzda özgün oturma gurupları, benzersiz tasarımlar bulunur. Loş ışıklar, vitraylı lambalarla ortamın esrarengiz maksimuma çıkarmakta üzerinize yoktur. Yatak odanızda eşinizle özel anlar geçirmeniz için ışık almayan opak perdeler, sizi mutlu eden egzotik bitkiler ve frapan süslerle odanızı dizayn edersiniz. Sizin için vazgeçilmez şeylerden biri de çekmeceli yataklardır. Çünkü karyolanızla bile eşinizi şaşırmayı arzu edersiniz.

Yay
Seyahati seven Yaylar, evlerini gittikleri her yerden anılarla döşemeyi tercih eder. Altıncı hisleri kuvvetli ve maneviyata düşkün olduklarından evin bir yerinde mutlaka en az bir tane manevi sembol bulunur. Değişik kültürleri merak eden ve bunları birleştirerek yeni bir kültür oluşturmayı seven Yayların yaşam alanlarında bu eğilimin izlerini görürsünüz. Bir Çin vazosu ile apayrı köşede bir Güney Afrika maskı, tüm farklarına rağmen yine de uyum içinde ve bir aradadır. Tabii eğlenceyi de seviyorsunuz. Çocuksu tarafınız evinizi süslüyor ve eğlenceli renkler ruhunuzu açıyor. Begonviller, orkideler, papatyalar ve dört mevsimden bunlar gibi daha bir çok çiçekle salonunuz adeta sera görünümündedir. Yolculuğun her türünü seven Yaylar, zaman içinde yolculuk etmekten de haz alırlar; salonda klasik döneme ait bir yemek masası  ile en yeni tasarım  kanepeler yine bir aradadır.  Bir Yay’ın salonu yaptığı gezilerin fotoğraflarıyla adeta bir sanat galerisi gibidir. Misafirleriniz -ki davetleri seversiniz- bu fotoğrafları seyretmekten çok keyif alırlar. Yay burcu iseniz yatak odanızda muhakkak konforu seversiniz. Ayrıca yine dünyanın dört bucağı odanızda toplanmıştır. Kocaman ve yumuşak yastıklardan vazgeçmezsiniz bu alanda. Ayrıca rahat bir karyola aradığınız yegane mobilyadır. Odanızı yelkenli resimleri ve tekne fotoğraflarıyla da süsleyebilirsiniz.

Oğlak
Ciddiyete ve başarıya önem veren, inatçı  bir burcun mensubusunuz. Dolayısıyla eviniz de bu ruhu yansıtır. Mobilya seçimleriniz ve düzeniniz köşeli olsa da sağlam ve pratiktir. Ayrıca eve gelen arkadaşlarınızın, ailenizin ve eşinizin hayatını kolaylaştırmayı onlara rağmen istersiniz. Bu yüzden seçimlerinizi buna göre yaparsınız. Renk seçiminiz ise toprak, kahverengi ve tonlarıdır. Geleneklere son derece bağlı, hatta biraz tutucu Oğlakların salonunda misafirlere nostaljik anlar yaşatılır. Son derece klasik koltuklar ve vintage kanepeler bir Oğlak’ın evini süsler. Salonda şömine ve folklorik öğeler taşıyan halı ya da kilimler evle kuracağınız bağı kuvvetlendirecektir. Hayatta hiç bir şeyi tesadüfe bırakmayan oğlaklar, yatak odası takımların uzun seneler dayanıklı olmalarına dikkat ederler. Sağlam bir karyola, çizilmesi zor komodinler ve gardıroplar yatak odanızın olmazsa olmazlarıdır.  Son derece olgun bir ruha sahip siz Oğlaklar salonda ve yatak odasında şıklıktan asla ödün vermezsiniz. Olgun ruhunuzu da evin her alanında hissettirirsiniz.

Kova
Çağların ötesini görebilen kaşif ruhunuza en iyi gelecek şey elbette teknolojik aletlerle dolu ve keşif yapmanıza ilham verecek şekilde dizayn edilmiş bir evdir. Popüler olma tutkunuz yüzünden herkesin seveceği tasarımları bulur buluşturursunuz. Moda olana ilginiz sayesinde herkesin beğenisini kazanacak koltuk takımları salonunuzu süsler.  Aynı zamanda kâşifliğinizi besleyen ruhsal yolculuklarınız için salonunuzda tütsüler ve kokulu mumlar yakmayı ihmal etmezsiniz. Duvarlarınıza ise rahatlatıcı tablolar asarsınız. Herkesten farklı, herkesten ilginç bir tarzınız olduğu kuşkusuz. Yatak odanızda son teknoloji bir TV mutlaka bulunur. Karyolanız da kimsede olmayan farklı ve yaratıcı çizgilerde olmalıdır. Karyola, şifonyer ve tuvalet masasından oluşan fütüristik tasarımlarla dizayn edilmiş bir yatak odası sizin ruhunuz için en doğru seçimdir. Gümüşi ve metalik renkler gözde tonlarınızdır.

Balık
Sanatçı ruhlu, hayal gücü geniş olan siz balıklar, evinizi elbette bu ruha paralel dizayn etmeyi tercih edersiniz.  Duyular ötesi algınız, hayal gücünüz ve gerçek dışı dünyanız sizinle her zaman birliktedir. Zengin iç dünyanızı yansıttığınız evinizde, gelen misafirler her ne kadar mobilyaları yadırgasa da dikkatli baktıklarında özgün ruhunuzun uyumunun göstergesi kombinlerinizi fark edecekler. Kaşmir kumaştan kırlentler, desenli kanepe ve süs eşyası renk renk perdelerle canlandırılmış okyanusları andıran bir ev tam size göre. Mozaik taşlarla süslenmiş mutfak ve banyo adeta mitolojik bir dünyanın atmosferine sürükleyecek misafirleri… Yatak odasına gelince rahat edip ayaklarınızı uzatmayı dilersiniz. Dolayısıyla karyolanızı bu ihtiyacınıza göre seçersiniz. Sanatla olan bağınız Zodyak’ın son burcu olduğunuz için diğer burçlara göre son derece güçlüdür. Bu nedenle siz yatak odanızı da düşlerinizi besleyen sanatsal tablolar ve fotoğraflarla süslemelisiniz.

Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

En Çok Yorumlananlar

Popüler

Köşe Yazarları

Ali Değişmiş TÜM YAZILARI
Bilgi yok.
Astroloji, hayatımızın her alanını etkiliyor. Yıldızlar kaderimizden eğilimlerimize, insan ilişkilerimizden özel hayatımıza kadar her şeyde belirleyici rol oynuyor. Koç Zodyak’ın  ilk burcu olmanın verdiği özellikler sayesinde yenilikçi bir ruha ve iddialı bir karaktere sahipsiniz. Gezegeniniz Mars size savaşçı, rekabetçi bir ruh katıyor. Bu nedenle genellikle iddialı renkler evinizi süsler. Astrolojinin en genç burcu olarak nitelediğimiz […]
Banu Ertuğrul TÜM YAZILARI
Tatil denince aklımıza uzun bir yaz tatili geliyor ama tatilin uzunu kısası olmaz. Çocuklarla yapılan tatilin ise hayatımızda farklı bir yeri vardır.  Eğer küçük bir çocuğunuz varsa, tatili hem sizin rahat geçirebileceğiniz hem de çocuğunuzun keyif alacağı bir ortamda geçirmek kolaylık sağlayacaktır. Bu noktada, eğer tatilinizi bir otelde geçirmeyi planlıyorsanız,  bebek ve çocuk dostu otelleri […]
Banu Ertuğrul
Begüm Çelikkol TÜM YAZILARI
Yine maceralı bir gün geçirdim. Çocuk olunca macerasız bir gün geçirmenin mümkün olmayacağını bilir bütün anneler. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle çocuklarla güzel bir gün geçirmenin planlarını yaptım ve çocukları attığım gibi arabaya Yeşilköy Marina’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 5. Çocuk Şenliği’nin yolunu tuttum. Ortam şahaneydi. Birçok okul ve gıda markası stantlar […]
Begüm Çelikkol
Deniz Yılmaz TÜM YAZILARI
Bilgi yok.
Yine maceralı bir gün geçirdim. Çocuk olunca macerasız bir gün geçirmenin mümkün olmayacağını bilir bütün anneler. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle çocuklarla güzel bir gün geçirmenin planlarını yaptım ve çocukları attığım gibi arabaya Yeşilköy Marina’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 5. Çocuk Şenliği’nin yolunu tuttum. Ortam şahaneydi. Birçok okul ve gıda markası stantlar […]
Deniz Yılmaz
Devrim Karakaya TÜM YAZILARI
En sevdiğiniz yerleri, alışkanlıklarınızı, mutlu olduğunuz keyif aldığınız şeyleri en iyi en yakınlarınız bilir ve bu yakınlıkta biri ya da birileri varsa hayatınızda bu en büyük şansınızdır.  İlgi’nin hayatıma gireceği haberini aldığım andan itibaren bu yakınlığın sonsuza dek süreceğini ve başka hiçbir duyguyla mukayese edilemeyeceğini biliyordum. Yıllar içerisinde sonsuz sevgi temelli bu yakınlık bizi çok […]
Devrim Karakaya
Doula Nevin Yeğit TÜM YAZILARI
Emmek, bebeğin doğduktan itibaren getirdiği doğal bir reflekstir ve bebeğin duygusal bir ihtiyacını karşılar: Bebekler dokunulmaktan ve kucaklanılmaktan hoşlanırlar. Çok sayıda çalışma, kucağa alınmayan ve bedensel temastan yoksun kalan prematüre bebeklerin ölme olasılıklarının daha yüksek olduğunu göstermektedir. Emzirme sırasında annesiyle yakın bedensel temasta olmak, bebeğin bu önemli ihtiyacını karşılamak açısından çok önemlidir. Peki anne sütünün […]
Doula Nevin Yeğit
Duygu Bükçüoğlu TÜM YAZILARI
Öncelikle doğru olan köpek satın almak yerine bir hevesle alınıp barınaklara ya da sokağa bırakılan sahiplenmenizdir. Barınaklardaki köpeklerin çoğu ne yazık ki çocukları istedi diye karne hediyesi olarak satın alınan köpeklerdir. Köpeğin bir oyuncak değil, duyguları olan bir canlı olduğunu unutmayalım. Köpek sahiplenme karari nasil verilir?  Çocuğunuz en az 15-16 yaşında değilse, yani köpeğin sorumluluğunu […]
Duygu Bükçüoğlu
Elif Demirtaş Bilir TÜM YAZILARI
Karpuz var, yer misiniz? Hayat hep bu kadar pahalı mıydı, yoksa ben işten çıkıp bir süreliğine ev kadını olmaya adım attığım şu günlerde markete, pazara ancak gidebildiğim için ben mi şimdi anladım? Her markete gittiğimde 2 gün depresyona giriyorum fiyatları görünce. Çok iyi bir ev kadını olmadığımı itiraf edeyim en başından. Yıllarca kocam gündüz ben […]
Elif Demirtaş Bilir
Ersin Elmacı TÜM YAZILARI
Aile içi eğitimin önemini kime sorsak çok önemli der. Asıl soru: Neden bu kadar önemlidir aile içi eğitimi? Çünkü karakter oluşumunun annenin hamilelik dönemine kadar indiği bilimsel olarak ortaya konmuştur artık. Unutmayalım ki bir çocuk bir alanda ne kadar yetenekli olursa olsun, o yeteneği ortaya çıkaracak çalışma disiplinine sahip değilse, o yetenek körelecektir. Dolayısıyla alanında […]
Ersin Elmacı
Esra Alagöz TÜM YAZILARI
Dikkat bu yazı ileri derecede 💩 içerir! Evet efenim, sepet efenim, geldik zurnanın zırt dediği yere, #KeremEfendi artık 2,5 yaşında ve niyet ettik azmu cezmu kesteyleyip, tuvalet eğitimi vermeye. Çok şükür çevremizde “Ay hala bez mi bağlıyorsunuz? Çok geç kalmışsınız, benimki onun yaşındayken çoktaaan söylerdi, ay hala çişini söylemiyor musun sen? Yok canım daha erken, şimdi […]
Esra Alagöz
Esra Bozbay Korkmaz TÜM YAZILARI
Emzirme annenin göğsünden süt gelmesidir, vücutta süt üretimini sağlayan prolaktin hormonunu süt bezlerini uyararak sütün gelmesini sağlar. Doktorlar ve uzmanlar annelere bebeklerini ilk 6 ay boyunca sadece anne sütü ile beslemeleri gerektiğini tavsiye ediyor. Anne sütü ile beslenen bebeklerin diğer bebeklere göre daha sağlıklı olduğu ve bağışıklık sistemlerinin daha güçlü olduğunu istatistikler ortaya koyuyor. Bu […]
Esra Bozbay Korkmaz
Fatih Kuran TÜM YAZILARI
Hedefiniz dünya vatandaşı olma yolunda önemli bir adım olan  AnneBebekKulubu.com yazarı ve Dinamo Edu Kurucu Ortağı Fatih Kuran yazdı… yurtdışında eğitim almak ise izlemeniz gereken yollar almak istediğiniz eğitime bağlı olarak farklılıklar gösterecektir. Bu bakımdan yurtdışında alacağınız eğitimi lise, üniversite ile kolej, lisans üstü ve dil eğitimi olarak 4 kısma ayırabiliriz. Lise eğitimini yurtdışında almak […]
Fatih Kuran
Fulya Batuhan TÜM YAZILARI
Hepinize yeniden merhaba,  Bugün bebek bakımı ile ilgili biraz konuşalım istiyorum. Bebek bakımıyla ilgili kafanızdaki tüm soruları hadi gelin birlikte cevaplayalım.  Bebeğimi emzirme düzenim nasıl olmalı?  İlk haftalarda emzirme biraz düzensiz olacaktır. Ama sonraki günlerde bebeğinizi, gün içinde en az 8-10 kez her iki memenizden de eşit sürelerde emzirmelisiniz. İki emzirme arası 2-3 saati geçmemelidir. […]
Fulya Batuhan
Gülşah Sünbül TÜM YAZILARI
10 aylık aktif bir anne olarak bebeklerin sabah kahvaltılarında çok çeşitlilikten ziyade besin değeri yüksek fakat sindirimlerini zorlamayacak şekilde yani tabiri caiz ise az ama öz gıdalara yer verilmesi taraftarıyım. Bebeğimizi nasıl besleyelim? Evet bebeğimiz, içeriğine güvendiğimiz tüm gıdaları elbette tatsın, ama sırf bizler bir takım tariflere hevesleniyoruz diye de gereksiz, faydasız yada düşük faydalı […]
Gülşah Sünbül
Hilal İnan TÜM YAZILARI
Eşiniz evlenmeden önce “Evlilik yıldönümümüz olsa bile o gün fanatik derecesinde tutkun olduğum takımın maçına giderim, yani önce takımım, sonra sen” dediğinde evet derseniz, evlendikten sonra her şey değişir derseniz, yanılırsınız. Siz nişanlılık döneminde doğum gününüzü nişanlınızla değil, arkadaşlarınızla kutlamıştınız; çünkü o gün o çok önemli maç günüydü aynı zamanda. O zaman sessiz kaldınız, sonra […]
Hilal İnan
Hülya Serten TÜM YAZILARI
Erkeklerin ilgisini devamlı canlı tutmak, onların kendilerini özlemesi sağlamak kadınların arzuladığı bir şey ama bu her zaman kolay olmuyor. Eğer sevgilinizin üzerinize titremesini, sizi özlemesini, kısaca ilgiyi hep üzerinizde taşımayı çok istiyorsanız size bu konuda yapması hiç de zor olmayan bazı taktikler verebiliriz. Bunlardan birkaçı… İşte erkeklere kendinizi özletmenin yolları! 1- Romantik mesajlar atın Önereceğimiz […]
Hülya Serten
Hüsnü Kutluay TÜM YAZILARI
Çocuk haczi nedir? Birçok kişinin, basın mensubunun, milletvekilinin bu iki kelimeyi aynı cümle içerisinde duyunca yüzünün aldığı hali en iyi bilenlerdenim.  İlk duyduğunda çocukların haczedilmesi kavramını algılamakta zorlanılması çok normal, yıllardır kendi evladını görmek için haciz işlemi yapmak zorunda kalan milyonlarca insan bile bunu içine sindiremiyor hazmedemiyor. Meselenin pek çok boyutu var. Gelin birlikte inceleyelim. […]
Hüsnü Kutluay
Kadriye Altınbaşak TÜM YAZILARI
Sevgili anneler, ortalama 40 haftalık doğum sürecinin ardından sizleri neler bekliyor biliyor musunuz?  Gaz sorunu, uykusuzluk, bebeğinizin beslenmesi ve ek gıdaya geçiş süreci… İlk yazımda sizlerle ek gıdaya geçiş sürecini masaya yatıracağız. Ek gıdaya ne zaman geçebilirsiniz? Ek gıdaya geçiş sürecini Dünya Sağlık Örgütü 6. aydan sonra öneriyor. Yani bu zaman dilimi de 180 günü tamamlamış […]
Kadriye Altınbaşak
Mehtap Karanfil TÜM YAZILARI
Din nedir? korkuyla ve baskıyla öğretilebilecek ve sevdirilebilecek bir değer midir? Biz anne ve babalara bu konuda düşen görevler nelerdir? Ramazan ayı gelince özellikle din eğitimi çocuklara nasıl verilmeli konusunu yazmak istedim. Amacımız sevdirmek mi? Korkutmak mı? Yaşamımızda bir çok değer bulunur. Din, vatan, aile, gibi kavramlar en kutsal değerlerimizdendir. Peki çocuklarımıza değerlerine sahip çıkmasını […]
Mehtap Karanfil
Muazzez Dilek Yaşar TÜM YAZILARI
Okullar açıldı ve çocuklar okula alışmaya başladı. Peki bu ödev işi nasıl olacak merak edenler var mı? Etmelisiniz. Çünkü ödev yaptırırken en ufak bir taviz sonrasında bir bakarsınız çocuğunuzun ödevini siz yapmaya başlamışsınız. Nereden mi biliyorum? O zaman anlatayım… Çocuğunuzun  ödevine yardım ederken dikkat Küçük eller kalem tutmaya kreş ya da anaokulu zamanında başlıyor. İlk […]
Muazzez Dilek Yaşar
Murat Ertan TÜM YAZILARI
Övgü ve takdir insanların hoşuna gider. Yaşımız kaç olursa olsun övgü sözleri bizi mutlu eder. İnsanların yaptığımız işleri takdir etmesi, güzel sözlerle bahsetmesi bizi mutlu eder. Günlük iş sıkıntısı, hayatın zorlukları, stres yüzünden, çok az iltifat ve takdir sözlerini kullanıyoruz. Sevdiklerimize özel olduklarını hissettirelim Toplumdaki insanlar birbirlerini etkiler; olumlu düşünce, sevgi ve takdir sözleri arttıkça […]
Murat Ertan
Mutfakkoçu Şef Recep Aydoğan TÜM YAZILARI
Hz. Nuh döneminden günümüze varlığını sürdüren, paylaşma kültürümüzün en önemli simgelerindendir Aşure. İsmi, Arapça olarak “on ve onuncu” manasına gelen kelimeden türeyen aşure tatlısının yapımına Muharrem ayının onuncu gününde başlanıyor.  “Peki iyi aşure nasıl yapılır? Püf noktaları nelerdir? Hangi malzemeler konur?” işte merak edenler ve ilk defa aşure yapacaklar için bu konudaki faydalı tüyolar; Püf noktası […]
Mutfakkoçu Şef Recep Aydoğan
Nurhan Demirel TÜM YAZILARI
Sleepy’den bir ilk: “Natural Külot Bez” Sleepy’nin bebek bezi alanında belkide devrim denilebilecek bir yeniliği külot bez diyebiliriz. Bebeklerin kolaylıkla giyip çıkabildiği bu ürün sayesinde bebeklerin altını değiştirmek ebeveynler için oldukça pratik bir hale geldi. Sleepy Natural Külot Bez, saf suyla dokunmuş bir  yüzeye sahip ve benzersiz bir yumuşaklık sunuyor.  Bambudan elden edilen emici lifler ise sıvıyı […]
Nurhan Demirel
Pelin Kahraman Avşar TÜM YAZILARI
‘’Yeni doğan bebek beslenmesi nasıl olur?’’ sorusuna verebileceğim tek cevap ‘anne sütü’ olur. Bir bebeğin anne sütünden başka birşeye ihtiyacı yoktur. Ekstra durumlar,sağlık durumları dışında bir bebeğin anne sütünden başka bir gıda ile beslenmesine gönlüm razı gelmiyor, bence sizinde gelmemeli. Bebeğiniz.. Uzun yoldan gelmiş yorgun bir savaşçı.. Siz.. Aylardır içinizdeki mucizenin doğmasını beklemiş taze ve […]
Pelin Kahraman Avşar
Psikolog Şeyla İbrahimoğlu Delen TÜM YAZILARI
Ergenlik; psikolojik, zihinsel, fizyolojik ve sosyal açıdan gelişimin boyut ve hızının farklılaştığı bir dönem. Çocuğun kendini ve dünyayı algılayışının değişmeye başladığı ve kimlik arayışı ile uğraştığı bu dönem ebeveynleri de oldukça zorluyor. Ebeveynler için bu dönemle başa çıkmada birkaç öneri… Empati: Kendi gençliğinizi hatırlamaya çalışın. Çok mu mükemmeldiniz? Cevabınız evet bile olsa günümüz koşullarında, genç […]
Psikolog Şeyla İbrahimoğlu Delen
Sema Tamgüç TÜM YAZILARI
Anne – Baba olanların en büyük kaygısı “iyi bir çocuk” yetiştirmektir. Eğitimli olsun, ben okuyamadım o okusun, kültürlü olsun, kendini ifade edebilsin, mutlu olsun, özgüvenli olsun, meslek sahibi olsun gibi olsun da olsunlar listesi vardır, uzar da uzar… Az eğitimli ya da çok eğitimli, zengin ya da fakir olalım fark etmez, sanırım hepimizin bildiği bir […]
Sema Tamgüç
Sevim Kuruçay Çam TÜM YAZILARI
Anne bebek yogası anne bebeğin beraber yaptığı eğlenceli ve faydalı bir aktivitedir.Genellikle bebeğimiz 2-3 aylık olduktan sonra başlayabilir ve 1 yaşına kadar( hızlı emekleyip yada yürüyene kadar) katılabilir. Uzun bekleyiş dolu ve zevkli bir hamilelik sürecini tamamlayan,bebeğini kucağına alan,yeni yasam şartlarına ve bebeğine alışmaya çalışan annelerimizin bebekleriyle birlikte yapabilecekleri eğlenerek hareket etmek ve rahatlamak içind […]
Sevim Kuruçay Çam
Simay Yıldız TÜM YAZILARI
Okuduğum ilk kitabın hangisi olduğunu hatırlamıyorum; önce Cin Ali ile mi tanıştım, Kibritçi Kız’la mı, yoksa Ayşegül’le mi, emin değilim. Ancak çocukluğumda okuduğum ve bende iz bırakan bazı kitapları da dün gibi hatırlıyorum. Bunlardan bir tanesi, dedemin bana hediye ettiği, İtalyan yazar Edmondo De Amicis’in Çocuk Kalbi. 11 yaşındaki ilkokul öğrencisi Enrico Bottini’nin günlüğü formatında […]
Simay Yıldız
Uzm. Dr. Tuğçe Tülümen TÜM YAZILARI
Geniz eti (adenoidler ) burunun gerisinde, geniz (nazofarenks) denilen bölgede yer alan bir lenf dokusu kümesidir. Geniz eti, bademcikler ile birlikte bir koruyucu lenf halkası meydana getirir. Geniz eti problemleri okul başarısını etkileyebilir Geniz eti ( adenoid doku ) hava yolu ile ulaşan antijenlere maruz kalır ve üst solunum yolu ve sindirim yolunun patojenlere karşı […]
Uzm. Dr. Tuğçe Tülümen
Uzm. Klinik Psikolog Mahide Bingöl TÜM YAZILARI
Kardeşlerin bir birlerini kıskanmaları; yakınlık, paylaşım ve sevgi duymalarını engellemeyecek düzeyde ise doğal ve sağlıklı bir durumdur.  Her birey ilk olma, değerli olma, en sevgili olma isteğine sahiptir dolayısı ile kardeşlerde anne baba ve varsa diğer ebeveynler arasında en çok sevilen en çok ilgi görülen ve en çok kabul görülenin doğal olarak kendisi olmayı isterler. […]
Uzm. Klinik Psikolog Mahide Bingöl
Yasemin Irkilata TÜM YAZILARI
Adet dönemleriniz arkadaşlarınıza göre daha ağrılı geçiyor veya sürekli alt karın ağrısı şikâyetiniz var ya da cinsel ilişki sizin için ağrılı ve doktorunuz endometriozis olduğunuzu söyledi…. Peki nedir endometriozis? AnneBebekKulubu.com uzmanı Fzt. Yasemin İrkilata yazdı… Endometriozis  nedir? Belirtileri nelerdir? Kimlerde görülür? Endometriozis, rahim içi dokusunun rahim dışında ve karın bölgesindeki dokularda oluşmasıdır. Bazen çok geniş yayılım […]
Yasemin Irkilata
Zeynep Kantar Sağlam TÜM YAZILARI
Lego denilince akla, rengarenk birbirine geçirilen, çocukların gelişim düzeyinde etkin rol oynayan en tanıdık ve en çok tercih edilen oyuncaklar gelir. İlk çıktığı günden itibaren Legolar, çocukların etrafını algılama biçimlerinde bir devrim yaratmış durumda. Küçük parçaları birleştirilerek ortaya yeni bir nesne çıkarılması ilkesine dayalı Lego’nun geçmişi 1930’lu yıllara kadar dayanıyor. Ancak Lego’nun kendisi ile özdeşleşmiş, 8 […]
Zeynep Kantar Sağlam

Hesaba giriş yap

Kayıt için formu doldurun

Şifreni al

Parolayı sıfırlamak için ayrıntı girin