En iyi bebek bezi markası hangisi?

En iyi bebek bezi hangisi? Anneler hangi bebek bezi markalarını tercih ediyorlar? Ekonomik bebek bezleri beklentiyi karşılıyor mu? Yenidoğan bebekler için hangi bebek bezi markaları tercih edilebilir? AnneBebekKulubu.com yazarı Zeynep Kantar Sağlam, en iyi bebek bezi markalarını yazdı...

0
PAYLAŞIM
5.9k
GÖRÜNTÜLENME

Bir annenin yenidoğan bebeği için, onu beslemek, uyutmak, sallamak ve gazını çıkartmanın ötesinde, bebek bakımı için en uygun bezin hangisi olduğu merak edilen en önemli konular arasındadır. Dolayısıyla bebeğin en önemli temel ihtiyaçlarından birisi de bebek bezidir. Yenidoğan bebeklerin, ilk doğduğu günlerde ve bu günleri takip eden süreçte sık sık altının değiştirilmek zorunda olması, bebek bezlerinin, bebekler için ne denli önemli olduğunu vurgular niteliktedir. Bu yüzden bugün en iyi bebek bezi markası ve ürünlerin özelliklerini inceleyeceğiz.

Bebek bezi seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Genelde, yeni anne ve babalar, yenidoğan bebeklerinin altını değiştirme konusunu çok önemserler. Bunun sebebi ise, bebeğin altını nasıl değiştirecekleri konusunda yeterli deneyime sahip olma çabası ve bebeklerini gözlemleme isteği. Gözlemler, tecrübeye döndüğünde ise, bir annenin bebeğinin altını değiştirme isteği, otomatiğe bağlanır deyim yerindeyse. Bebeğin altını değiştirirken, anne ve bebeğin kurmuş olduğu bağ ise böylece kuvvetlenir. Anne bu esnada bebeğiyle temas kurar, onunla konuşur, dokunur. Bu, bir bebeğin gelişimi için oldukça faydalı olan anlardan biridir.

İşte bu yüzdendir ki; her açıdan bebek bezleri, hem ebeveynler için hem de bebekler için oldukça önemli bir konu. Haliyle, bebek bezleri bu kadar büyük bir önem arz edince, ebeveynler, bu durumda maliyet kalemlerini bir kez daha gözden geçirmek zorunda kalırlar.

Günümüzde üretilen bebek bezleri, geçmişte üretilen bebek bezlerine nazaran, bebeğin cildini tahriş etmemek adına, hem daha ince hem de emici rolü fazlasıyla etkin olmakla birlikte, bebekleri bulaşıcı herhangi bir hastalıktan korumaya yönelik üretilmektedir. Tek kullanımlık bir ürün olan bebek bezleri, bu yüzden tüm toplumlar için bebek ve çocuk sağlığı açısından çok önemli bir üründür.

Bebek nüfusunun artışıyla birlikte bebek bezi tüketimi ve buna bağlı olarak atık bebek bezi miktarları da artış göstermektedir.

Bu nedenle, hijyenik ürün pazarında atılabilir bezlerin payı %50’ye yakındır. Pazar hâkimiyeti açısından ise dünyada ABD ve Çin’li firmalar ön plana çıkmıştır. Türkiye’de ise özellikle İstanbul civarı ve Gaziantep’te yoğun bir şekilde bebek bezi üretimi yapılmaktadır. Bebek bezi ihracatının gittikçe arttığı ülkemizde ihracatın çok büyük bir kısmı Irak’a yapılmaktadır.

Ancak şunu da vurgulamak gerekir ki; her bebeğin cildi, ürünlere karşı aynı reaksiyonu göstermiyor olabilir. Bu sebeple bir bez bebeğe pişik ve alerji yaparken, aynı ürün başka bir bebekte benzer sorunlara sebep olmayabilmektedir. Bu noktada marka ve özellik araştırması konusu ebeveynlere düşmektedir.

Prima Bebek Bezi:

Pampers Prima, Amerika merkezli 1837 yılında kurulan P&G (Procter & Gamble) adlı şirketin bebek bezi markası.

Türkiye pazarına 1987 yılında giren P&G; Türkiye’de toz deterjan, hazır çocuk bezi, hijyenik ped ve çamaşır suyu üretim tesisleri ve dağıtım merkezi ile faaliyetlerini sürdürüyor.

P&G’ın Ürettiği Bebek Bakım Ürünleri:

Prima (Pampers)

Prima Islak Havlu

Carter’s uyu&oyna:

Prima, piyasaya sürüldüğü dönemde market reyonlarının tümünde satılıyordu. Bebek bezinde devrim yaratan marka, elastik bantlar, emici jel ve bel bandı gibi pek çok yeniliği getirerek, alanında öncü firmalardan biri haline gelmiştir.

Prima’nın, tüketiciler nazarında önceliği; bebekler için tasarladıkları yüksek kalite ürünler ve devam eden çalışmaları hakkında, bebeklerin sağlık açısından güvenliğinin sağlanması ve korunması.

Günde 25 milyonu aşkın bebeğin, güvenle kullandığı tüm prima bebek bezleri ve ürünleri, dermatolojik olarak teste tabii tutulmuş ve testi başarıyla geçmiş. Ürünlerin içinde bulunan tüm bileşenler, bebeklerin güvenliği ve sağlığı için inşa edilmiş. Dolayısıyla Prima; güvenli olduğu onaylanmış ürünleri satışa sunuyor ve ürün içeriği malzemelerinin de onaydan geçmiş olması gerekiyor.

Prima Aktif Bebek Bezi:

Dünyada ve ülkemizde bebek bezi piyasasının lideri konumunda olan Prima’nın Yeni bebek, premium care ve Aktif bebek bezleri mevcut.

Prima aktif bebek bezi özellikleri:  

Tüm ebeveynler bilir ki; bir bebek cildi için temiz havanın önemi çok büyüktür. Prima aktif bebek bezi, içinde bulunan hava kanalları sebebiyle, bebeklerin özellikle gece daha rahat uyumasına yardımcı oluyor. Hava kanalları, bezin içinde havanın serbestçe dolaşabilmesi için boşluklar yaratıyor. Bu da bebeklerin, tüm gece boyunca altlarının rahat nefes almasına ve sabahları uyanınca altlarının kuru kalmasına yardımcı oluyor. Ekstra kuru tabaka, ekstra gece emiciliği, esnek yan bantları ve pamuk gibi yumuşak dokusu, bebekler için tercih edilebilecek bezler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Bu noktada tercih elbette annelerin..

Prima Premium Care Bebek Bezi:

Bebeklerin cildini korumak için, bezin içinde hava dolaşımını sağlayan yani nefes alan yüzey mevcut. Hava kanalları, bezin içinde havanın serbestçe dolaşabilmesi için boşluklar yaratıyor. Bu da bebeklerin, tüm gece boyunca altlarının rahat nefes almasına ve sabahları uyanınca altlarının kuru kalmasına yardımcı oluyor. Ekstra kuru tabaka, ekstra gece emiciliği, esnek yan bantları ve pamuk gibi yumuşak dokusu, bebekler için tercih edilebilecek bezler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Bu üründe en hassas cilde sahip olan bebekler için özel tasarlanmış ipeksi yumuşaklıkta malzemeler kullanılmış. Ayrıca yenidoğan bebeklerin ilk günleri için önem arz eden, göbek bağı oyuntulu kısım için özel tasarlanmış bir alan mevcut bezin içinde.

Huggies Bebek Bezi

Merkezi Amerika Birleşik Devletlerinin Texas Eyaletinde bulunan 1872 yılında kurulan Pampers’den sonra dünya pazarında en büyük ciroya sahip Kimberly-Clark şirketinin ürünü. Kimberly-Clark şirketinin de bir çok markası bulunmaktadır. Bunlardan en bilineni Kotex ve Depend’dir.

Markanın en önemli özelliği kız ve erkek bebekler için ayrı tasarlanmış olmasıdır. Kızlar için emici bölge ortada, erkekler için emici bölge önde yer almaktadır. Bu yeni tasarımı ile ciddi anlamda fark yaratmıştır. Türkiye’ye 2005 yılında giriş yapmışlardır.

Huggies Yenidoğan Bebek Bezi:

Huggies Yenidoğan bebeğinin hassas cildine en iyisini vermek isteyen anneler için üretilmiş bir bez. Sadece Huggies Yenidoğan’da bulunan pamuk gibi yumuşacık yastıklar; sıvı kaka ve ıslaklığı saniyeler içinde emdiği için, nefes alan dış yüzey, bebeğin cildinin hava almasını ve esnek bel bandı bebeğin rahat etmesini sağlar. Bez ıslandığında renk değiştiren ıslaklık göstergesi ise annelere en büyük kolaylığı sağlıyor.

Huggies Yenidoğan Bebek Bezi Özellikleri:

 • Sıvı kakayı ve ıslaklığı saniyeler içinde emer, bebeğinin cildinin kuru kalmasına yardımcı olur.
 • Bez ıslandığında renk değiştiren ıslaklık göstergesi mevcut.
 • Pamuk gibi yumuşak bir dokuya sahip.
 • Yenidoğan bebekte görülen belden sızmaları, sıvı kaka bariyeri ile önlemeye yardımcı olur.
 • Üst yüzeyindeki yumuşak yastıklar bebeğinin cildi ile sıvı kaka arasında bariyer oluşturur.
 • Nefes alan dış yüzeyi mevcut.
 • Esnek bel bandı, bebeklerin vücuduna en iyi şekilde uyum sağlamak için üretilmiş.
 • Dermatolojik olarak teste tabi tutulmuş.
 • Mükemmel uyum için istenilen yerden yapışabilen yan bantları mevcut.

Huggies 3-4-5 Numara Bebek Bezi:

3 numara (4-9 kilo), 4 numara (7-14 kilo) ,4+5 (9-16 kilo) şeklinde kilo ağırlıklarına göre tasarlanmış , Huggies Bebek Bezi, Türkiye de ilk ve tek olan bacak oyuntulu özel kesimi ile bebeğin vücut yapısına mükemmel uyum sağlarken, esnek bel bantıyla da bebeklere rahatlık sunar. Quick Dry teknolojisi sayesinde, sıvıyı saniyeler içerisinde emerek, bebeğinin altının kuru kalmasına yardımcı olur. Bacak oyuntulu özel kesim bölümü ile bebeklere uyum sağlar.

Huggies külot bez özellikleri:

 •  Hem gündüz hem gece için uygun olan bu ürün 4-5-6 beden için üretilmektedir.
 • 360 derece ve tüm vücudu saran esnek bel bandı
 • Bebeğin cildinin nefes almasını sağlayan mikro gözenekli doku
 • Külot gibi kolayca giyilebildiği gibi yanlardan yırtılarak kolayca çıkarılabilme
 • Saniyeler içerisinde sıvıyı emip kuru kalabilme
 • Bez ıslandığında ıslaklık göstergesi

Huggies little swimmmers özellikleri (Mayo bebek bezi):

3-4 (7-15 kg) ve 5-6 (12-18 kg) için iki farklı ürün tipi vardır. Bebek bezleri gibi suda şişmeme özelliği taşır.

Huggies Emici gece külodu özellikleri:

Bu ürün büyüme çağındaki çocuklar için alt ıslatmaya karşı geliştirilmiş bir üründür. 4-7 yaş (17-30 kg) ve 8-15 yaş (27-57 kg) için iki farklı ürün tipi mevcut. Gerçek iç çamaşırı gibi görünür ve hissedilir.

Komili Bebek Bezleri

Komili’nin öyküsü 1878 yılında Midilli Adası’nda başladı. O yıllarda Ada, Osmanlı toprağıdır. Komili Hasan, Midilli Adası’nda sabun ve zeytinyağı üreterek geçimini sağlamaktadır. Aile, Lozan Antlaşması’ndan sonra mübadele gereği Ayvalık’a göç eder ve Komili markasının öyküsü burada devam eder.

Marka kavramının daha söz konusu bile olmadığı bu yıllarda, Hasan Komili “kalitesiz ürünle alıcıyı bir kez, kendini ebediyen kandırırsın” diyerek yola çıkmış ve kuşaklar boyu sürecek Komili markasının tohumlarını atmıştır. Bir markanın zeytin ağacı gibi gerekli zamanlarda budanabilirse ölümsüz olacağı inanışıyla hep zamanın ilerisinde hareket edilmiş, markanın yenilikçi ve kaliteli duruşundan hiç vazgeçilmemiştir.

Komili bebek bezlerinin ürün sloganı Türkiye’nin %100 zeytinyağlı krem içeren tek bebek bezi olması.

Komili Bebek Bezi Türleri

 • Komili Bebe 1 Yenidoğan Bebek Bezi (2-5 kg)
 • Komili Bebe 2 Mini Bebek Bezi (3-8 kg)
 • Komili Bebe 3 Midi Bebek Bezi (6-9 kg)
 • Komili Bebe 4 Maxi Bebek Bezi (7-18 kg)
 • Komili Bebe 4+Maxi Plus Bebek Bezi (9-20 kg)

Komili bebek bezi özellikleri nelerdir?

 • Zeytinyağlı kremli iç yüzey
 • Özel emici bölge
 • Esnek yan bantlar
 • Yumuşak, yüksek bariyerler
 • Nefes alan dış yüzey


Can Bebe Bebek Bezleri:

İsminden dolayı yerli olduğu kanısına varılsada, aslında yabancı bir firmaya ait bir marka olan Can Bebe, yerli firma olan Astel Kağıt tarafından oluşturulmuş, fakat 2000 yılında Belçikalı Ontex firmasına satılmıştır. Halen yurt dışında da bir çok bölgede satışı gerçekleşmektedir. Dolayısıyla kendi markalarını Doğu Avrupa, Rusya, Ortadoğu, Sahra-altı Afrika, Kuzey Afrika ve Amerika kıtasında pazarlama imkanı yakalamışlardır

Menşeyi Türkiye olan Canbebe, ürün gelişimine giderek iki konuda öne çıkmayı hedeflemiştir. Bunların ilki sadece yeni Canbebe de bulunan patentli FLEXFIT teknolojisi. Bu teknoloji, daha geniş emici tabaka ve daha fazla emici mikro tanecik anlamına geliyor. Bir diğeri ise ön ve arka bariyer kilit sistemi, bu şekilde de sızıntılara karşı daha iyi koruma sağlamayı hedefliyor. Canbebe bebek bezi, külot bez ve yüzücü bebek bezi üretiyor. Canbebe’nin standart ürünü ve  prematüre bebekler için ayrı bir ürünü bulunmaktadır.

Canbebe’nin sloganı, bebek, kadın ve yetişkin bakımı konusunda kişisel hijyen çözümleri üreten lider bir uluslararası şirket olarak çalışmalarını yürütüyor. Kaliteli ve yüksek değer ölçüsünde ürünleri tüketicilere güvenle sunmak adına, kendi markalarının yanı sıra önde gelen perakendecilerin özel markaları altında 110’den fazla ülkeye ürün dağıtılmaktadır.

Molfix Bebek Bezi:

Menşeyi Türkiye olan Molfix, Türkiye dahil olmak üzere, yurtdışında 72 ülkeye ürününü pazarlama liderliğine sahip olduğu için, prima gibi en çok tercih edilen, lider konumunda olan bir bebek markası.

Molfix bebek bezi bedenleri prematüre bebekler için olan 0 numara ile başlayıp 6 numaraya kadar devam ediyor. Menşei Türkiye olan Molfix ayrıca renkli tasarımları ile de dikkat çekiyor. Tüm bez markalarının fiyatları göz önüne alındığında fiyat uygunluğu açısından orta dereceli olduğu söylenebilir.

Molfix bebek bezi özellikleri nelerdir?

Molfix Prematüre (0), Yenidoğan (1), Mini (2) için özellikler:  

 • Ultra Emici
 • Ektra emici tabaka
 • Sızdırmaz bariyer
 • Esnek&Anatomik
 • Özel Göbek bağı oyuntusu
 • Süper esnek yan bantlar
 • İnceltilmiş anatomik yapı
 • Cilde dost
 • Nefes alan dış yüzey
 • Yumuşak iç yüzey

Molfix Midi (3) – Extra large (6) arası ürünlerin özellikleri:

 • 3D Teknolojisi elastik gövde sistemi
 • Daha elastik yan bantlar
 • Çift katlı sızdırmaz elastik bariyerler
 • Rahat ve esnek orta lastik sistemi
 • Tam Koruma
 • 2 katlı yeşil emici bölge
 • Yumuşak nefes alan iç-dış yüzey
 • Aleo vera & papatya özlü
 • Renk değiştiren ıslaklık bölgesi
 • Cilde dost
 • Hipoalerjenik & Latex, Paraben, BPA içermez


Sleepy Bebek Bezi

Faaliyetlerine 2004 yılında çocuk bezi üretimiyle başlayan Eruslu Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Sleepy markasını hayata geçirerek, çocuk bezi üretimine başlamış. Bunun yanı sıra 2010 yılında, yetişkin hasta bezi, ıslak havlu ve cep mendili; 2013 yılında hasta altı örtüsü üretimine de başlayan Eruslu Sağlık, sektöre yeni bir bakış açısı getirerek, diğer kesim tüketicilere de en büyük kolaylığı sağlamış. 2017 yılında ise kadın pedi üretimine başlamışlar.

Eruslu Sağlık Ürünleri bugün ayda;

 • 220 milyon ped çocuk bezi,
 • 10 milyon ped hasta bezi,
 • 10 milyon ped hasta altı örtüsü,
 • 10 milyon paket ıslak havlu
 • 11 milyon paket cep mendili
 • 100 milyon adet hijyenik kadin pedi ile üretim kapasitesi bakımından sektörünün en önde gelen kuruluşları arasında.

Eruslu Global Şirketler Topluluğuna bağlı olan ve dünya genelinde 60’tan fazla ülkeye ihracatı, yaygın yurt içi satış yapılanmasıyla Eruslu Sağlık, tüketici memnuniyetini her zaman en üst seviyede tutarak, onlara dünya standartlarının da üstünde, en yüksek kalitede ürünler sunmayı amaçlamışlar. Yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Eruslu Sağlık, tüm ihtiyaçlara anında ve kaliteli çözümler sunmak için mevcut ürünlerini geliştiriyor ve tüketicileri için sektöre her zaman yeni ürünler kazandırmaya yönelik çalışmalarına hızla devam ediyormuş.


Bambo Nature Bebek Bezi:

Bebek dostu: Maximum emicilik, ultra yumuşaklık ve esneklik sağlar

Cilt dostu: Alerjen madde ve kimyasal içermez

Çevre dostu: Sürdürülebilir hammadde ve geri dönüşümlü atık Çevrenin mümkün mertebe korunmasını sağlayan önlemlerin her adımda alınmasını sağlamak için Bambo Nature bezlerinin dağıtım ve üretimi ardındaki tedarik zinciri bağımsız sertifika şirketleri tarafından yönlendirilmiştir ve denetlenmektedir. Bu süreç atıkların %95 geri dönüşümlü olduğu üretim tesislerini, doğal kaynakların tahribatından kaçınılarak temin edilen hammadde kaynaklarını içerir. Bu ise Bambo Nature bezlerini pazardaki en çevre dostu ürün haline getirmiştir.

 • % 100 klorsuz, Hiçbir parfüm içermez. Hiçbir nemlendirici losyon içermez. Optik parlatıcı içermez
 • Hiçbir ftalat içermez. BPA içermez. TBT, PVC, antioksidanlar veya lateks içermez.
 • FSC sertifikalı odun hamuru.

Özellikleri: Dokuma görünümlü arka ve üst tabaka, bebeğin cildi için ekstra yumuşaklık sağlar.Kolayca takılan esnek, streç yan paneller. Hızlı emilim ve kuru yüzey sağlayan sistem. Çocuğa hareket özgürlüğü sağlayan mükemmel vücut uyumu. İnce ve nefes alabilen doku. Doğumdan tuvalet eğitimine kadar kullanılabilen ebatlar.

Sertifikaları:

Nordik ekolojik etiketi, Bambo Nature bezlerinin son derece sıkı çevresel ihtiyaçları gözettiğinin, optik beyazlatıcı veya parfüm içermediğinin göstergesidir.

FSC etiketi Bambo Nature bezlerinin hammaddesinin sürdürülebilir orman kaynaklarından geldiğinin ve kesilen ağaçtan fazla sayıda dikildiğinin göstergesidir.

Dermotolojik test, Bambo Nature bezlerinin deri döküntüsü veya alerjiye sebep olmadığının göstergesidir. Minimum emilim miktarı= no1: 480gr no2: 575gr no3: 765gr no4: 860gr no5: 910gr Kokusuz, parfümsüz ,yağsız.

Soffio Bebek Bezi (A101 Bebek Bezi)

Halk arasında bilinen adıyla A101 bebek bezidir. Logosundan dolayı markanın Soffia bebek bezi olarak anıldığı da bir gerçektir. Bim’in bebek bezi üretmesinden sonra  A101 adına Sleepy bebek bezinin üreticisi olan Eruslu Sağlık Ürünleri tarafından üretilmektedir.

Markanın belirttiği özellikler:

Ergonomik 3’lü bant, ıslaklık göstergesi, ekstra kuru tabaka, bebek losyonu, gözenekli iç yüzey, yumuşak esnek ön ve arka kulaklar, pamuksu dış yüzey. Ergonomik 3’lü cırtıyla sızdırmalara karşı önlem alınmış ve ekstra kuru tabakasıyla uzun süre kuruluk hissi veriyor. Islaklık göstergesi sayesinde çiş takibi yapılabiliyor. 1-6 beden seçenekleri var ve yumuşak esnek bantları sayesinde bebeğine hareket özgürlüğü veriyor. Fiyatı da oldukça ekonomik bir ürün.

Jenny & Willy Bebek Bezi:

Halk arasında bilinen adıyla Bim bebek bezidir. Bim adına üretilmektedir. Artan bebek bezi , fiyatlar ve zorlaşan yaşam koşulları, bizi en ucuz bebek bezi fiyatları arayışına çıkarmaktadır. En uygun fiyatlarla adından söz ettiren BİM market elbette en önemli ihtiyaçlardan birisi olan bebek bezi için de tercih edilen marketlerden biri olmuştur. Bim bebek bezleri ürünlerinin en çok arananı Jenny Willy bebek bezidir.

Jenny willy bebek bezi fiyatları oldukça ucuz fakat alıp almamak elbette bu noktada ebeveynlere kalmış bir tercihtir. Kullanıcı yorumları hakkında bilgi sahibi olmak, bebek bezi konusunda ebeveynleri aydınlatacak en iyi yollardan biridir.


Baby Star Bebek Bezi:

Ülker firmasının bir markası olan Baby Star, incelediğim markalar arasında en düşük fiyata sahip. Türkiye’nin en büyük firmalarından biri olan Ülker bir çok marka ile Türkiye’de ve dünyada bilinmektedir. Ülker bünyesinde bulunan Komili firmasının da ayrıca bir bebek bezi bulunmaktadır. Yani Ülker Grubu iki bebek bezi markası ile farklı kesimlere hitap etmektedir.

Baby Star, yenidoğandan itibaren yürüme çağına kadar bebeklere eşlik eden farklı boylardaki tasarımlarıyla ürünlerini pazara sunmaktadır. Kullanıcılar tarafından genel olarak beğenilse de sızdırma ve pişik şikayetlerine ve çeşitli kullanıcı yorumlarına rastlamak mümkün.

2, 3, 4, 4+ ve 5 bedenleriyle uygun fiyatlı olan bu ürünün, orta kalite emiş gücünde olan bebek bezlerinden olduğunu söyleyebiliriz.


Evy Baby Bebek Bezi:

Yerli bir firma olan Evyap firmasının markasıdır. 1927 yılında sabun üretimiyle başladığı ticari hayatına onlarca marka ile devam etmektedir. Markaları ihraç edilmekte ve artan bir pazar payına sahip olmaktadır. Evyap firmasının bilinen markalarından bazıları; Arko, Duru, Fax sabun, Sanino, Activex’tir.

Markanın belirttiği özellikler:

Pamuksu üst yüzey, süper emici tanecikler, pişiği önlemeye yardımcı krem, ekstra emici yeşil tabaka, anatomik yapı.

Flexdry sistem özelliğiyle üretilen Evy Baby, bebeğine maksimum ölçüde kuruluk sağlayarak ıslaklık hissinin verdiği rahatsızlıktan koruyor.

Boydan boya emici bölgesi, nefes alan pamuksu dokusu, emici kristalleri ve ikili sızdırmazlık kalkanıyla pişiğe ve tahrişe karşı etkili. Ultra esnek ve yumuşak yan kanatları sayesinde bebeklere hareket özgürlüğü veriyor.

Aloe Vera’lı olan ürünün, tekrar yapışabilen akıllı bantlarıyla ilgi çektiğini söyleyebiliriz.

Yenidoğan ve mini boylarındaki ıslaklık göstergesi sayesinde çiş takibi yapılabiliyor.

Evy Baby yenidoğan, 2, 3, 4, 4+, 5 ve 6 bedenleriyle ergonomi ve kalite bakımında beğenilen bebek bezleri arasında. Her markette bulmak kolay olmayabiliyor ama internetten sipariş vermek günümüzde oldukça kolay bir iş.

Pine Bebek Bezi

Arkan Kağıtçılık alanında uzmanlaşmış kadrosu ve dünya standartlarında üretim teknolojisi ile bebek bezi, hasta bezi, ıslak mendil ve bebek bakım ürünlerinin üretimi ve pazarlanması alanında faaliyet gösteren yenilikçi ve modern bir sanayi kuruluşudur.

Bu şirket 1992 yılında faaliyetlerine gıda, temizlik, sağlık ve kozmetik ürünlerinin pazarlaması ile başlamış, edindiği tecrübe ışığında 2007 yılında sanayi yatırımları neticesinde hijyenik ürünler sektörüne Pine ve Bebish olarak iki marka kazandırmıştır.

Arkan Kağıtçılık global pazarların nabzını ölçüp ihtiyaçlarını belirleyerek, sürdürülebilir projeleri ve kurumsal yönetim anlayışını ilke edinmiş ve dünya çapında 45 ülkeye ürünlerini ihraç eder duruma gelmiştir.

Dünya çapında faaliyet gösteren dev tedarikçilerin portföylerinde güvenilir müşteri olarak beyaz listede yer alan Arkan Kağıtçılık, Tekirdağ Çorlu’da kurulu fabrikasında yapacağı sanayi yatırımları ile büyümeye, istihdam sağlamaya ve ülke ekonomisine değer katmaya devam etmektedir.

Çok fazla sorulan bebek bezlerinden birisidir. Bazı marketlerde ve Hepsi Burada gibi internet sitelerinde satışa sunulmaktadır.

Pine Bebek Bezi Çeşitleri:

1 Yeni doğan, 2 Mini, 3 Midi, 4 Maxi, 4+Maxi Plus, 5 Junior, 5+Junior Plus, 6 Ekstra Large.

Pine Bebek Bezi Özellikleri:

 • Defalarca açılıp kapanabilen cırtlı ön ve yan bantlar
 • Rahat hareket sağlayan esnek kulaklar
 • Sıvıyı hızla emip hapseden süper emici tanecikler
 • Ekstra emici yeşil tabaka
 • Ekstra yükseltilmiş sızdırmayı önleyici bariyerler
 • Pişik önleyici nefes alabilen tekstil dış yüzey
 • Krem ve parfümle gelen mis koku

Pedo Bebek Bezi:

2010 yılı itibari ile RCP GROUP bünyesine dahil olan “Ekonomi Segmentinin Lider Bebek Bezi Markası” PEDO, yenilenen teknik altyapısı ve idari kadrosuyla “Hem Ekonomik, Hem Kaliteli” ürünleri ile sektöründe öncü olmaya çalışan ve Samsun’a kazandırılan ulusal bir marka olan PEDO sektöründeki lider firma olma amacıyla çalışmalarına başlamıştır. Standart paket, eko paket,süper paket, ikiz paket ve jumbo paket olmak üzere farklı paket seçenekleriyle üretilen PEDO mini, midi, maxi ve junior alternatiflerine de sahiptir.

Pedo Bebek Bezi Çeşitleri:

 • Pedo Standart Mini (3-6 kg)
 • Pedo Standart Midi (7-9 kg)
 • Pedo Standart Maxi (7-18 kg)
 • Pedo Standart Maxi+ (9-20 kg)
 • Pedo Standart Junior (11-25 kg)
 • Pedo Standart Mini Ekonomik Boy (3-6)
 • Pedo Standart Mini 12 Pcs (3-6 kg)
 • Pedo Standart Midi Ekonomik Boy (4-9 kg)
 • Pedo Standart Maxi Ekonomik Boy (7-18 kg)
 • Pedo Standart Maxi 22 Pcs (7-18 kg)
 • Pedo Standart Junior 22 Pcs (11-25 kg)

Pedo Bebek Bezi Özellikleri:

 • Pamuksu dokunuşlu üst yüzey
 • Esnek cırtcırtlı yan bantlar
 • Sızıntı önleyici yan bariyerler
 • Süper emici tabaka
 • Özel tekstil dış yüzey
 • Homojen dağıtıcı yeşil tabaka


Goo.N Bebek Bezi

Türkiye pazarına giriş yapan Goo.N bebek bezinin üreticisi Daio Paper Corporation, 1943’ten bu yana faaliyet gösteriyor. Hijyen ve kağıt kategorisinde dünyanın ilk 10 şirketi arasında yer alan ve 29 ülkede kullanıcılarla buluşan Daio “daha iyi bir gelecek için” mottosuyla, bebek bezinin yanı sıra gazete kâğıdından fotokopi kağıdına, ıslak havludan kağıt mendile kadar 20.000’in üzerinde ürün çeşidine sahip. Merkezi Japonya’da olan Daio’nun; Çin, Tayland, Endonezya, Kore, ABD ve Şili’de de ofisleri bulunuyor.

Bebek bezi kategorisindeki global deneyimlerini Türkiye pazarına da taşımayı hedeflediklerini belirten Goo.N Türkiye Ülke Müdürü Toshio Watanabe, “Daio güvencesi, kalitesi ve teknolojisiyle Goo.N bebek bezi, anne ve bebeklere Japon Saakuru teknolojisi ve yüksek ürün kalitesiyle, emicilik yumuşaklık ve ultra kuruluk sunuyor. Japonya’da ‘Annelerin Tercihi Ödülü’ sahibi olan Goo.N bebek bezinin, satış ve dağıtım faaliyetleri, Türkiye’de Dalin markası ile tanınan Kopaş Kozmetik tarafından gerçekleştiriliyor.

 • GOO.N; İngilizce’de “iyi bebek bezi” anlamına gelen “Good Nappy” kelimelerinin kısaltılmasıyla ortaya çıkmıştır. Okunuş olarak da Japonca’da “iyi yetişmek ve büyümek” anlamına gelen ぐんぐん (gun-gun) kelimesine karşılık gelen GOO.N; hijyen ve kağıt kategorisinde dünyanın ilk 10 firması arasında yer alan Daio Paper Corporation ailesinin bir üyesidir.
 • Ultra kuruluk sağlayan Japon teknolojisi, yumuşacık dokusuyla gelen mükemmel cilt koruması ve esnek yapısının sunduğu hareket özgürlüğü ile GOO.N bebek bezleri, bir süredir Türkiye’de de satışta.
 • Bebeklerin  tüm ihtiyaçlarını ve ebeveynlerin beklentilerini  düşünen GOO.N; tüm ürünlerini aynı özveriyle üretmektedir.
 • Japon Saakuru Teknolojisi ile üretilen iç yüzeyi, yuvarlak yastık dokusu ve ara kanalları ile sıvıyı saniyeler içerisinde emerek hapseder, ultra kuruluk sağlar.
 • İlk dokunuşta bile fark edeceğiniz pamuk gibi yumuşacık dış dokusu ve bebeğinizin cildine temas eden yastıklı iç yüzeyiyle bebeğinizin cildini özenle korur, daima rahat ve yumuşak kalmasını sağlar.

Goon Bebek Bezi Özellikleri, Faydaları:

 • Japon teknolojisi kullanılarak üretilmiş olup Türk markasıdır.
 • Farklı beden seçeneklerine sahiptir.
 • Külot bez formu vardır.
 • Hava geçirgen yapısı ile pişik korunmasına yardımcı olarak terletmeyi azaltıcı özellikler sunar.
 • Islaklık göstergesi ile bez değişim vaktinin geldiğinin anlaşılmasını sağlar.

Çeşitleri:

 • Goon Premium Soft 4 Beden Jumbo Paket
 • Goon Pants Külot Bebek Bezi
 • Goon Eko Paket
 • Goon Yenidoğan Eko Paket

 

Zeynep Kantar Sağlam

Zeynep Kantar Sağlam

10 Nisan 1987'de Çankırı'da doğan Zeynep Kantar Sağlam, çocukluk döneminin büyük bir kısmını Istanbul'da geçirmiş, akabinde ailesiyle birlikte Çanakkale'ye yerleşmiştir. Eğitim hayatına kaldığı yerden burada devam eden Zeynep, Mehmet Akif Ersoy Ticaret Meslek Lisesi'nden 2004'te mezun olmuş, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu, İktisadi ve İdari Programlar Bölümü'nü 2008' de tamamlayarak, Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü'nde 2010'da lisansını tamamlamıştır. Bu süreçte Sisbel'in düzenlemiş olduğu ; ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Temel Eğitimi, ISO 20000:2005 Food Safety Management System Eğitimi, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Temel Eğitimi, ISO 9001:2008 Quality Management System Fundamental Training Eğitimi, ISO 14001:2004 Environmental Management System Fundamental Training Eğitimi, ISO 19011 Quality and Environment Management Systems Audit Training Eğitimi, ISO 19011 Kalite ve Çevre Yönetim Sistemleri Tetkiki Eğitimi, OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi, OHSAS 18001:2007 Occupational Health Safety Management System Eğitimlere katılarak, bu eğitimlerin sertifikalarına sahip olmuştur. Yine bu süreçte Bemar'ın, Human Resources SpecializationTraining eğitimini başarıyla tamamlamıştır. İletişime ve konuşma tekniklerine ilgisi olan bir insan olarak diksiyon eğitimini tamamlayan Zeynep, bunun yanı sıra ''BODY LANGUAGE'', ''EFFECTIVE COMMUNICATION'' eğitimlerini alarak, iletişimi her yönüyle araştırmaya, analiz etmeye çalışan, iletişim sevdalısı bir insan haline gelmiştir. Bu süreci takip eden zaman zarfında Yönetici Asistanlığı ve Büro Yönetimi Eğitimi'ni almış ve şu anda Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Araştırma Ve Uygulama Hastanesi'nde memur olarak hayatına devam etmekte, yüksek lisans hazırlıkları ile uğraşmaktadır. Dünya tatlısı bir erkek çocuğuna annelik görevini hakkıyla ihya etmeye çalışan, şuan en çok meşgale kaynağı yalnızca oğlu olan, yazan, çizen en çokta okuyan meraklı bir anne olan Zeynep, kalemin görünmeyen sihrine inananlardan...

Sonraki Yazı

Yorumlar 1

 1. Medine says:

  Ben bebeklerim için herşeyin en iyisini araştırıyor ve tamamen organik ürünlere yöneliyorum. Bence bez konusunda Bambo Nature markası tamamen bizim tercihimiz oldu. Eşimi ne kadar zor ikna etsemde bu ürünü kullanmaya başladıktan sonra bebeğim çok rahatladı. Herkese tavsiye derim, internette araştırırken buldum. Sizde temin edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

En Çok Yorumlananlar

Popüler

Köşe Yazarları

Ali Değişmiş TÜM YAZILARI
Bilgi yok.
Bir annenin yenidoğan bebeği için, onu beslemek, uyutmak, sallamak ve gazını çıkartmanın ötesinde, bebek bakımı için en uygun bezin hangisi olduğu merak edilen en önemli konular arasındadır. Dolayısıyla bebeğin en önemli temel ihtiyaçlarından birisi de bebek bezidir. Yenidoğan bebeklerin, ilk doğduğu günlerde ve bu günleri takip eden süreçte sık sık altının değiştirilmek zorunda olması, bebek […]
Banu Ertuğrul TÜM YAZILARI
Tatil denince aklımıza uzun bir yaz tatili geliyor ama tatilin uzunu kısası olmaz. Çocuklarla yapılan tatilin ise hayatımızda farklı bir yeri vardır.  Eğer küçük bir çocuğunuz varsa, tatili hem sizin rahat geçirebileceğiniz hem de çocuğunuzun keyif alacağı bir ortamda geçirmek kolaylık sağlayacaktır. Bu noktada, eğer tatilinizi bir otelde geçirmeyi planlıyorsanız,  bebek ve çocuk dostu otelleri […]
Banu Ertuğrul
Begüm Çelikkol TÜM YAZILARI
Yine maceralı bir gün geçirdim. Çocuk olunca macerasız bir gün geçirmenin mümkün olmayacağını bilir bütün anneler. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle çocuklarla güzel bir gün geçirmenin planlarını yaptım ve çocukları attığım gibi arabaya Yeşilköy Marina’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 5. Çocuk Şenliği’nin yolunu tuttum. Ortam şahaneydi. Birçok okul ve gıda markası stantlar […]
Begüm Çelikkol
Deniz Yılmaz TÜM YAZILARI
Bilgi yok.
Yine maceralı bir gün geçirdim. Çocuk olunca macerasız bir gün geçirmenin mümkün olmayacağını bilir bütün anneler. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle çocuklarla güzel bir gün geçirmenin planlarını yaptım ve çocukları attığım gibi arabaya Yeşilköy Marina’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 5. Çocuk Şenliği’nin yolunu tuttum. Ortam şahaneydi. Birçok okul ve gıda markası stantlar […]
Deniz Yılmaz
Devrim Karakaya TÜM YAZILARI
En sevdiğiniz yerleri, alışkanlıklarınızı, mutlu olduğunuz keyif aldığınız şeyleri en iyi en yakınlarınız bilir ve bu yakınlıkta biri ya da birileri varsa hayatınızda bu en büyük şansınızdır.  İlgi’nin hayatıma gireceği haberini aldığım andan itibaren bu yakınlığın sonsuza dek süreceğini ve başka hiçbir duyguyla mukayese edilemeyeceğini biliyordum. Yıllar içerisinde sonsuz sevgi temelli bu yakınlık bizi çok […]
Devrim Karakaya
Doula Nevin Yeğit TÜM YAZILARI
Emmek, bebeğin doğduktan itibaren getirdiği doğal bir reflekstir ve bebeğin duygusal bir ihtiyacını karşılar: Bebekler dokunulmaktan ve kucaklanılmaktan hoşlanırlar. Çok sayıda çalışma, kucağa alınmayan ve bedensel temastan yoksun kalan prematüre bebeklerin ölme olasılıklarının daha yüksek olduğunu göstermektedir. Emzirme sırasında annesiyle yakın bedensel temasta olmak, bebeğin bu önemli ihtiyacını karşılamak açısından çok önemlidir. Peki anne sütünün […]
Doula Nevin Yeğit
Duygu Bükçüoğlu TÜM YAZILARI
Öncelikle doğru olan köpek satın almak yerine bir hevesle alınıp barınaklara ya da sokağa bırakılan sahiplenmenizdir. Barınaklardaki köpeklerin çoğu ne yazık ki çocukları istedi diye karne hediyesi olarak satın alınan köpeklerdir. Köpeğin bir oyuncak değil, duyguları olan bir canlı olduğunu unutmayalım. Köpek sahiplenme karari nasil verilir?  Çocuğunuz en az 15-16 yaşında değilse, yani köpeğin sorumluluğunu […]
Duygu Bükçüoğlu
Elif Demirtaş Bilir TÜM YAZILARI
Karpuz var, yer misiniz? Hayat hep bu kadar pahalı mıydı, yoksa ben işten çıkıp bir süreliğine ev kadını olmaya adım attığım şu günlerde markete, pazara ancak gidebildiğim için ben mi şimdi anladım? Her markete gittiğimde 2 gün depresyona giriyorum fiyatları görünce. Çok iyi bir ev kadını olmadığımı itiraf edeyim en başından. Yıllarca kocam gündüz ben […]
Elif Demirtaş Bilir
Ersin Elmacı TÜM YAZILARI
Aile içi eğitimin önemini kime sorsak çok önemli der. Asıl soru: Neden bu kadar önemlidir aile içi eğitimi? Çünkü karakter oluşumunun annenin hamilelik dönemine kadar indiği bilimsel olarak ortaya konmuştur artık. Unutmayalım ki bir çocuk bir alanda ne kadar yetenekli olursa olsun, o yeteneği ortaya çıkaracak çalışma disiplinine sahip değilse, o yetenek körelecektir. Dolayısıyla alanında […]
Ersin Elmacı
Esra Alagöz TÜM YAZILARI
Dikkat bu yazı ileri derecede 💩 içerir! Evet efenim, sepet efenim, geldik zurnanın zırt dediği yere, #KeremEfendi artık 2,5 yaşında ve niyet ettik azmu cezmu kesteyleyip, tuvalet eğitimi vermeye. Çok şükür çevremizde “Ay hala bez mi bağlıyorsunuz? Çok geç kalmışsınız, benimki onun yaşındayken çoktaaan söylerdi, ay hala çişini söylemiyor musun sen? Yok canım daha erken, şimdi […]
Esra Alagöz
Esra Bozbay Korkmaz TÜM YAZILARI
Emzirme annenin göğsünden süt gelmesidir, vücutta süt üretimini sağlayan prolaktin hormonunu süt bezlerini uyararak sütün gelmesini sağlar. Doktorlar ve uzmanlar annelere bebeklerini ilk 6 ay boyunca sadece anne sütü ile beslemeleri gerektiğini tavsiye ediyor. Anne sütü ile beslenen bebeklerin diğer bebeklere göre daha sağlıklı olduğu ve bağışıklık sistemlerinin daha güçlü olduğunu istatistikler ortaya koyuyor. Bu […]
Esra Bozbay Korkmaz
Fatih Kuran TÜM YAZILARI
Hedefiniz dünya vatandaşı olma yolunda önemli bir adım olan  AnneBebekKulubu.com yazarı ve Dinamo Edu Kurucu Ortağı Fatih Kuran yazdı… yurtdışında eğitim almak ise izlemeniz gereken yollar almak istediğiniz eğitime bağlı olarak farklılıklar gösterecektir. Bu bakımdan yurtdışında alacağınız eğitimi lise, üniversite ile kolej, lisans üstü ve dil eğitimi olarak 4 kısma ayırabiliriz. Lise eğitimini yurtdışında almak […]
Fatih Kuran
Fulya Batuhan TÜM YAZILARI
Hepinize yeniden merhaba,  Bugün bebek bakımı ile ilgili biraz konuşalım istiyorum. Bebek bakımıyla ilgili kafanızdaki tüm soruları hadi gelin birlikte cevaplayalım.  Bebeğimi emzirme düzenim nasıl olmalı?  İlk haftalarda emzirme biraz düzensiz olacaktır. Ama sonraki günlerde bebeğinizi, gün içinde en az 8-10 kez her iki memenizden de eşit sürelerde emzirmelisiniz. İki emzirme arası 2-3 saati geçmemelidir. […]
Fulya Batuhan
Gülşah Sünbül TÜM YAZILARI
10 aylık aktif bir anne olarak bebeklerin sabah kahvaltılarında çok çeşitlilikten ziyade besin değeri yüksek fakat sindirimlerini zorlamayacak şekilde yani tabiri caiz ise az ama öz gıdalara yer verilmesi taraftarıyım. Bebeğimizi nasıl besleyelim? Evet bebeğimiz, içeriğine güvendiğimiz tüm gıdaları elbette tatsın, ama sırf bizler bir takım tariflere hevesleniyoruz diye de gereksiz, faydasız yada düşük faydalı […]
Gülşah Sünbül
Hilal İnan TÜM YAZILARI
Eşiniz evlenmeden önce “Evlilik yıldönümümüz olsa bile o gün fanatik derecesinde tutkun olduğum takımın maçına giderim, yani önce takımım, sonra sen” dediğinde evet derseniz, evlendikten sonra her şey değişir derseniz, yanılırsınız. Siz nişanlılık döneminde doğum gününüzü nişanlınızla değil, arkadaşlarınızla kutlamıştınız; çünkü o gün o çok önemli maç günüydü aynı zamanda. O zaman sessiz kaldınız, sonra […]
Hilal İnan
Hülya Serten TÜM YAZILARI
Erkeklerin ilgisini devamlı canlı tutmak, onların kendilerini özlemesi sağlamak kadınların arzuladığı bir şey ama bu her zaman kolay olmuyor. Eğer sevgilinizin üzerinize titremesini, sizi özlemesini, kısaca ilgiyi hep üzerinizde taşımayı çok istiyorsanız size bu konuda yapması hiç de zor olmayan bazı taktikler verebiliriz. Bunlardan birkaçı… İşte erkeklere kendinizi özletmenin yolları! 1- Romantik mesajlar atın Önereceğimiz […]
Hülya Serten
Hüsnü Kutluay TÜM YAZILARI
Çocuk haczi nedir? Birçok kişinin, basın mensubunun, milletvekilinin bu iki kelimeyi aynı cümle içerisinde duyunca yüzünün aldığı hali en iyi bilenlerdenim.  İlk duyduğunda çocukların haczedilmesi kavramını algılamakta zorlanılması çok normal, yıllardır kendi evladını görmek için haciz işlemi yapmak zorunda kalan milyonlarca insan bile bunu içine sindiremiyor hazmedemiyor. Meselenin pek çok boyutu var. Gelin birlikte inceleyelim. […]
Hüsnü Kutluay
Kadriye Altınbaşak TÜM YAZILARI
Sevgili anneler, ortalama 40 haftalık doğum sürecinin ardından sizleri neler bekliyor biliyor musunuz?  Gaz sorunu, uykusuzluk, bebeğinizin beslenmesi ve ek gıdaya geçiş süreci… İlk yazımda sizlerle ek gıdaya geçiş sürecini masaya yatıracağız. Ek gıdaya ne zaman geçebilirsiniz? Ek gıdaya geçiş sürecini Dünya Sağlık Örgütü 6. aydan sonra öneriyor. Yani bu zaman dilimi de 180 günü tamamlamış […]
Kadriye Altınbaşak
Mehtap Karanfil TÜM YAZILARI
Din nedir? korkuyla ve baskıyla öğretilebilecek ve sevdirilebilecek bir değer midir? Biz anne ve babalara bu konuda düşen görevler nelerdir? Ramazan ayı gelince özellikle din eğitimi çocuklara nasıl verilmeli konusunu yazmak istedim. Amacımız sevdirmek mi? Korkutmak mı? Yaşamımızda bir çok değer bulunur. Din, vatan, aile, gibi kavramlar en kutsal değerlerimizdendir. Peki çocuklarımıza değerlerine sahip çıkmasını […]
Mehtap Karanfil
Muazzez Dilek Yaşar TÜM YAZILARI
Okullar açıldı ve çocuklar okula alışmaya başladı. Peki bu ödev işi nasıl olacak merak edenler var mı? Etmelisiniz. Çünkü ödev yaptırırken en ufak bir taviz sonrasında bir bakarsınız çocuğunuzun ödevini siz yapmaya başlamışsınız. Nereden mi biliyorum? O zaman anlatayım… Çocuğunuzun  ödevine yardım ederken dikkat Küçük eller kalem tutmaya kreş ya da anaokulu zamanında başlıyor. İlk […]
Muazzez Dilek Yaşar
Murat Ertan TÜM YAZILARI
Övgü ve takdir insanların hoşuna gider. Yaşımız kaç olursa olsun övgü sözleri bizi mutlu eder. İnsanların yaptığımız işleri takdir etmesi, güzel sözlerle bahsetmesi bizi mutlu eder. Günlük iş sıkıntısı, hayatın zorlukları, stres yüzünden, çok az iltifat ve takdir sözlerini kullanıyoruz. Sevdiklerimize özel olduklarını hissettirelim Toplumdaki insanlar birbirlerini etkiler; olumlu düşünce, sevgi ve takdir sözleri arttıkça […]
Murat Ertan
Mutfakkoçu Şef Recep Aydoğan TÜM YAZILARI
Hz. Nuh döneminden günümüze varlığını sürdüren, paylaşma kültürümüzün en önemli simgelerindendir Aşure. İsmi, Arapça olarak “on ve onuncu” manasına gelen kelimeden türeyen aşure tatlısının yapımına Muharrem ayının onuncu gününde başlanıyor.  “Peki iyi aşure nasıl yapılır? Püf noktaları nelerdir? Hangi malzemeler konur?” işte merak edenler ve ilk defa aşure yapacaklar için bu konudaki faydalı tüyolar; Püf noktası […]
Mutfakkoçu Şef Recep Aydoğan
Nurhan Demirel TÜM YAZILARI
Sleepy’den bir ilk: “Natural Külot Bez” Sleepy’nin bebek bezi alanında belkide devrim denilebilecek bir yeniliği külot bez diyebiliriz. Bebeklerin kolaylıkla giyip çıkabildiği bu ürün sayesinde bebeklerin altını değiştirmek ebeveynler için oldukça pratik bir hale geldi. Sleepy Natural Külot Bez, saf suyla dokunmuş bir  yüzeye sahip ve benzersiz bir yumuşaklık sunuyor.  Bambudan elden edilen emici lifler ise sıvıyı […]
Nurhan Demirel
Pelin Kahraman Avşar TÜM YAZILARI
‘’Yeni doğan bebek beslenmesi nasıl olur?’’ sorusuna verebileceğim tek cevap ‘anne sütü’ olur. Bir bebeğin anne sütünden başka birşeye ihtiyacı yoktur. Ekstra durumlar,sağlık durumları dışında bir bebeğin anne sütünden başka bir gıda ile beslenmesine gönlüm razı gelmiyor, bence sizinde gelmemeli. Bebeğiniz.. Uzun yoldan gelmiş yorgun bir savaşçı.. Siz.. Aylardır içinizdeki mucizenin doğmasını beklemiş taze ve […]
Pelin Kahraman Avşar
Psikolog Şeyla İbrahimoğlu Delen TÜM YAZILARI
Ergenlik; psikolojik, zihinsel, fizyolojik ve sosyal açıdan gelişimin boyut ve hızının farklılaştığı bir dönem. Çocuğun kendini ve dünyayı algılayışının değişmeye başladığı ve kimlik arayışı ile uğraştığı bu dönem ebeveynleri de oldukça zorluyor. Ebeveynler için bu dönemle başa çıkmada birkaç öneri… Empati: Kendi gençliğinizi hatırlamaya çalışın. Çok mu mükemmeldiniz? Cevabınız evet bile olsa günümüz koşullarında, genç […]
Psikolog Şeyla İbrahimoğlu Delen
Sema Tamgüç TÜM YAZILARI
Anne – Baba olanların en büyük kaygısı “iyi bir çocuk” yetiştirmektir. Eğitimli olsun, ben okuyamadım o okusun, kültürlü olsun, kendini ifade edebilsin, mutlu olsun, özgüvenli olsun, meslek sahibi olsun gibi olsun da olsunlar listesi vardır, uzar da uzar… Az eğitimli ya da çok eğitimli, zengin ya da fakir olalım fark etmez, sanırım hepimizin bildiği bir […]
Sema Tamgüç
Sevim Kuruçay Çam TÜM YAZILARI
Anne bebek yogası anne bebeğin beraber yaptığı eğlenceli ve faydalı bir aktivitedir.Genellikle bebeğimiz 2-3 aylık olduktan sonra başlayabilir ve 1 yaşına kadar( hızlı emekleyip yada yürüyene kadar) katılabilir. Uzun bekleyiş dolu ve zevkli bir hamilelik sürecini tamamlayan,bebeğini kucağına alan,yeni yasam şartlarına ve bebeğine alışmaya çalışan annelerimizin bebekleriyle birlikte yapabilecekleri eğlenerek hareket etmek ve rahatlamak içind […]
Sevim Kuruçay Çam
Simay Yıldız TÜM YAZILARI
Okuduğum ilk kitabın hangisi olduğunu hatırlamıyorum; önce Cin Ali ile mi tanıştım, Kibritçi Kız’la mı, yoksa Ayşegül’le mi, emin değilim. Ancak çocukluğumda okuduğum ve bende iz bırakan bazı kitapları da dün gibi hatırlıyorum. Bunlardan bir tanesi, dedemin bana hediye ettiği, İtalyan yazar Edmondo De Amicis’in Çocuk Kalbi. 11 yaşındaki ilkokul öğrencisi Enrico Bottini’nin günlüğü formatında […]
Simay Yıldız
Uzm. Dr. Tuğçe Tülümen TÜM YAZILARI
Geniz eti (adenoidler ) burunun gerisinde, geniz (nazofarenks) denilen bölgede yer alan bir lenf dokusu kümesidir. Geniz eti, bademcikler ile birlikte bir koruyucu lenf halkası meydana getirir. Geniz eti problemleri okul başarısını etkileyebilir Geniz eti ( adenoid doku ) hava yolu ile ulaşan antijenlere maruz kalır ve üst solunum yolu ve sindirim yolunun patojenlere karşı […]
Uzm. Dr. Tuğçe Tülümen
Uzm. Klinik Psikolog Mahide Bingöl TÜM YAZILARI
Kardeşlerin bir birlerini kıskanmaları; yakınlık, paylaşım ve sevgi duymalarını engellemeyecek düzeyde ise doğal ve sağlıklı bir durumdur.  Her birey ilk olma, değerli olma, en sevgili olma isteğine sahiptir dolayısı ile kardeşlerde anne baba ve varsa diğer ebeveynler arasında en çok sevilen en çok ilgi görülen ve en çok kabul görülenin doğal olarak kendisi olmayı isterler. […]
Uzm. Klinik Psikolog Mahide Bingöl
Yasemin Irkilata TÜM YAZILARI
Adet dönemleriniz arkadaşlarınıza göre daha ağrılı geçiyor veya sürekli alt karın ağrısı şikâyetiniz var ya da cinsel ilişki sizin için ağrılı ve doktorunuz endometriozis olduğunuzu söyledi…. Peki nedir endometriozis? AnneBebekKulubu.com uzmanı Fzt. Yasemin İrkilata yazdı… Endometriozis  nedir? Belirtileri nelerdir? Kimlerde görülür? Endometriozis, rahim içi dokusunun rahim dışında ve karın bölgesindeki dokularda oluşmasıdır. Bazen çok geniş yayılım […]
Yasemin Irkilata
Zeynep Kantar Sağlam TÜM YAZILARI
Lego denilince akla, rengarenk birbirine geçirilen, çocukların gelişim düzeyinde etkin rol oynayan en tanıdık ve en çok tercih edilen oyuncaklar gelir. İlk çıktığı günden itibaren Legolar, çocukların etrafını algılama biçimlerinde bir devrim yaratmış durumda. Küçük parçaları birleştirilerek ortaya yeni bir nesne çıkarılması ilkesine dayalı Lego’nun geçmişi 1930’lu yıllara kadar dayanıyor. Ancak Lego’nun kendisi ile özdeşleşmiş, 8 […]
Zeynep Kantar Sağlam

Hesaba giriş yap

Kayıt için formu doldurun

Şifreni al

Parolayı sıfırlamak için ayrıntı girin